Trwa ładowanie...

"Excentrycy": Zobacz zwiastun

"Excentrycy": Zobacz zwiastunŹródło: East news
d3oh14m
d3oh14m

Premiera *"Excentryków", nowej komedii z Maciejem Stuhrem w roli głównej, zbliża się wielkimi krokami. Tytuł pojawi się w kinach 15 stycznia. W sylwestra w wybranych kinach w Polsce będzie można zobaczyć film przedpremierowo. A już dziś prezentujemy Państwu zwiastun nowej komedii Janusza Majewskiego.*

"Excentrycy" to niezwykła historia jazzmana Fabiana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50. XX wieku powraca z Anglii do Polski. Z miejscowych profesjonalnych muzyków i grupy amatorów kompletuje ekscentryczny big-band. W skład zespołu wchodzą: gardzący muzyką stroiciel fortepianów Zuppe, który w każdym pisarzu widzi homoseksualistę (brawurowa rola nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni Wojciecha Pszoniaka), milicjant, który przed wojną był trębaczem (Wiktor Zborowski) dystyngowany doktor Vogt (Jerzy Schejbal), klarnecista amator (Adam Ferency),i młodzi bikiniarze (Wojciech Mazolewski z zespołem). Dołączają do nich siostra Fabiana – Wanda (Sonia Bohosiewicz), która przed wojną była znaną śpiewaczką jazzową, oraz tajemnicza femme fatale Modesta (Natalia Rybicka). Big-band ćwiczy repertuar w pensjonacie, który kiedyś należał do Bayerowej (Anna Dymna). zmęczonej życiem, ale niepozbawionej humoru gospodyni.

Anna Dymna tak opowiada o swojej roli: Znam Janusza niemal całe moje aktorskie życie. Naszą współpracę można teraz żartobliwie zamknąć w kilku słowach: „Od królowej do babci klozetowej”. Rozumiemy się bez zbędnych słów. Rolę proponował mi z pewną obawą. Wzruszył mnie, gdy spytał: „Aniu, czy zgodziłabyś się zagrać starą, grubą, wulgarną babę, która w dodatku zostaje babcią klozetową?”. Ta rola wymaga od aktorki odwagi, pokazania brzydoty przemijania. Dla mnie to wspaniałe wyzwanie. Pracowało się wspaniale, a dla takiej sceny w toalecie publicznej warto wiele wytrzymać. Śmieję się, że mam jeszcze jeden zawód.

d3oh14m

Gwiazdorska obsada, wyśmienity humor i wielka miłość. Nowa komedia Janusza Majewskiego to gwarancja świetnej zabawy! Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni są na to najlepszym dowodem. Film jest adaptacją książki Włodzimierza Kowalewskiego „Excentrycy”. Premiera 15 stycznia 2016 roku. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

d3oh14m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oh14m