Trwa ładowanie...
Aktualności

Festiwal filmowy Cannes 2010 w Canal+

Share
Festiwal filmowy Cannes 2010 w Canal+
d2m6m2g

Jak co roku CANAL+ zaprasza do wspólnego uczestnictwa w najważniejszym światowym święcie kina, jakim jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. CANAL+ pokaże retransmisję z uroczystego otwarcia festiwalu i transmisję z wręczenia nagród. Festiwalowi będą również poświęcone specjalne programy realizowane przez obecną w Cannes ekipę „Aktualności Filmowych”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes to już czwarte wydarzenie z tegorocznego kalendarza najważniejszych imprez filmowych, które CANAL+ relacjonuje jako jedyna polska telewizja. Stacja transmitowała tegoroczną galę oscarową, ceremonię wręczenia Złotych Globów, pokazała także relację z Nocy Cezarów.

W ramach canneńskiego festiwalu w środę 12 maja o 21:00 CANAL+ przeprowadzi retransmisję z ceremonii otwarcia festiwalu, zaś w niedzielę 23 maja ok. 19:20 relację na żywo z gali zamknięcia i wręczenia nagród. Obie imprezy poprowadzi znana brytyjska aktorka Kristin Scott Thomas. Po relacjach CANAL+ pokaże premierowo dwa filmy, które święciły triumfy w Cannes w 2008 roku. W środę 12 maja będą to „Trzy małpy" Nuriego Bilge Ceylana, a w niedzielę 23 maja „Klasa" Laurenta Canteta. W dniu zakończenia festiwalu CANAL+ przypomni również inne produkcje związane z MFF w Cannes, takie jak „Boski” Paola Sorrentino i „Antychryst” Larsa von Triera.

d2m6m2g

W czasie trwania canneńskiego festiwalu nie zabraknie bieżących informacji, komentarzy i podsumowań dotyczących imprezy w prowadzonych przez Agnieszkę Egeman „Aktualnościach Filmowych" oraz w „Kronikach Festiwalowych”, czyli kilkuminutowych relacjach nadawanych codziennie od 17 do 21 maja. W tym roku gościem specjalnym programów jest Andrzej Chyra, który wraz z Agnieszką Egeman będzie komentował festiwalowe wydarzenia bezpośrednio z Cannes.

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d2m6m2g

Podziel się opinią

Share
d2m6m2g
d2m6m2g