Trwa ładowanie...
d1iifux

Film Ridleya Scotta zakazany w Egipcie i Maroko

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film Ridleya Scotta zakazany w Egipcie i Maroko
d1iifux

Film Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i królowie" nie zostanie pokazany w kinach w Egipcie i Maroko.

Egipscy cenzorzy zdecydowali się zakazać wyświetlanie filmu z powodu "historycznych niedokładności", wskazujących m.in., że Żydzi zbudowali piramidy oraz że to trzęsienie ziemi, a nie cud dokonany przez Mojżesza rozdzielił Morze Czerwone.

Zwiastun filmu:

Natomiast w Maroko film początkowo otrzymał zielone światło na emisję, która została ostatecznie wstrzymana na dzień przed premierą. Zgodnie z muzułmańskim prawem, prorocy nie mogą być przedstawiani za pomocą dzieł sztuki, a Mojżesz uznawany jest przez Islam za proroka. Oprócz tego, film był już wcześniej krytykowany w Maroko, gdzie powstawała część zdjęć. Poddano pod wątpliwość czy w rolach głównych powinni wystąpić aktorzy o białej skórze oraz fakt, że 11-letni chłopiec użycza głosu Bogu.

d1iifux

Przypomnijmy, że w swoim najnowszym filmie Ridley Scott przedstawił Mojżesza (w tej roli Christian Bale) z perspektywy, która do tej pory nie gościła w kinie. Na ekranie zobaczymy nie tylko przejście przez Morze Czerwone, ale również wcześniejsze dokonania biblijnego bohatera oraz jego bunt przeciwko egipskiemu faraonowi, Ramzesowi (Joel Edgerton).

"Exodus: Bogowie i królowie" w polskich kinach od 9 stycznia.

d1iifux

Podziel się opinią

Share

d1iifux

d1iifux