Trwa ładowanie...
ridley scott
28-12-2014 03:34

Film Ridleya Scotta zakazany w Egipcie i Maroko

Film Ridleya Scotta zakazany w Egipcie i Maroko
d4lw8as

Film Ridleya Scotta "Exodus: Bogowie i królowie" nie zostanie pokazany w kinach w Egipcie i Maroko.

Egipscy cenzorzy zdecydowali się zakazać wyświetlanie filmu z powodu "historycznych niedokładności", wskazujących m.in., że Żydzi zbudowali piramidy oraz że to trzęsienie ziemi, a nie cud dokonany przez Mojżesza rozdzielił Morze Czerwone.

Zwiastun filmu:

Natomiast w Maroko film początkowo otrzymał zielone światło na emisję, która została ostatecznie wstrzymana na dzień przed premierą. Zgodnie z muzułmańskim prawem, prorocy nie mogą być przedstawiani za pomocą dzieł sztuki, a Mojżesz uznawany jest przez Islam za proroka. Oprócz tego, film był już wcześniej krytykowany w Maroko, gdzie powstawała część zdjęć. Poddano pod wątpliwość czy w rolach głównych powinni wystąpić aktorzy o białej skórze oraz fakt, że 11-letni chłopiec użycza głosu Bogu.

d4lw8as

Przypomnijmy, że w swoim najnowszym filmie Ridley Scott przedstawił Mojżesza (w tej roli Christian Bale) z perspektywy, która do tej pory nie gościła w kinie. Na ekranie zobaczymy nie tylko przejście przez Morze Czerwone, ale również wcześniejsze dokonania biblijnego bohatera oraz jego bunt przeciwko egipskiemu faraonowi, Ramzesowi (Joel Edgerton).

"Exodus: Bogowie i królowie" w polskich kinach od 9 stycznia.

d4lw8as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lw8as