Trwa ładowanie...
d5000cq

Filmy dla całej rodziny w grudniowej trasie Kina Orange

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmy dla całej rodziny w grudniowej trasie Kina Orange
(ons.pl)
d5000cq

W grudniu Kino Orange odwiedzi kolejne kilkanaście miejscowości w całej Polsce. Oprócz największych hitów tej jesieni – *"Bogowie", "Miasto 44", "Obywatel" i "Interstellar", przygotowane zostały także propozycje dla całej rodziny. Wyświetlane będą nowe tytuły kina familijnego - zaplanowano pokazy specjalne najnowszej koprodukcji Orange "Serce, serduszko", a w świąteczny klimat wprowadzi widzów komedia "Uwolnić Mikołaja". Obok nich w repertuarze znalazły się filmy animowane – "Piorun i magiczny dom", "7 krasnoludków ratuje śpiącą królewnę" oraz "Pinokio"*.

Trasa, która rozpocznie się już 29 listopada, obejmie miejscowości z województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Pokazy zaplanowano aż w 19 miejscach, w których na co dzień nie funkcjonują kina. W wybranych 5 miejscowościach odbędą się premierowe pokazy najnowszej koprodukcji Orange – filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko”. Na widzów czekają też dwa wydarzenia specjalne – 2 grudnia w Koźminie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie z Magdaleną Czerwińską, Rafałem Zawieruchą i Konradem Bugajem, odtwórcami ról w filmie „Bogowie”, natomiast 12 grudnia w Wolsztynie wizyta Kina Orange zainauguruje otwarcie odremontowanej sali widowiskowej. W grudniowym repertuarze Kino Orange pokaże aż pięć filmów familijnych. Premierą jest nowy film Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko” – ciepła i pełna humoru opowieść o przygodach Maszeńki, dziewczynki, która ucieka z domu dziecka marząc o karierze primabaleriny. Po drodze napotyka wiele
barwnych postaci, które pomagają spełnić jej marzenia. „Wierzę, że na ten film przyjdzie do kina cała rodzina: dziadkowie, rodzice, dzieci. Lubię przemawiać z ekranu przez bohaterów dziecięcych – bez minoderii i puszczania oka, bo to się nie opłaci” – powiedział o swojej najnowszej produkcji reżyser. Rodzinnej rozrywki w świątecznym klimacie dostarczy nowość w repertuarze Kina Orange - „Uwolnić Mikołaja”. W tej najnowszej komedii wyprodukowanej przez Ridleya Scotta Święty Mikołaj trafia… za kratki. Czy 9-letni Tom wraz z tatą zdołają wyciągnąć go z tarapatów i tym samym uratować święta? W rolę tytułową wcielił się zdobywca Oscara Jim Broadbent.

Z myślą o najmłodszych widzach pokazane zostaną również dwa filmy w 3D: "Piorun i magiczny dom" oraz "7 krasnoludków ratuje śpiącą królewnę". Pierwszy z nich opowiada o przygodach małego kotka, który trafia do domu ekscentrycznego staruszka żyjącego w baśniowej rzeczywistości. Tam, podczas burzy, kotek zostaje nazwany „Piorunem”. Od tej chwili mieszka ze „Wspaniałym Lorenzo”, plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek, które ożywają w domu staruszka. Głosu bohaterom w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Dominika Kluźniak, Wiktor Zborowski, Jarosław Boberek, Jerzy Kryszak i inni. Drugi z animowanych tytułów - „7 krasnoludków ratuje śpiącą królewnę", to komedia, w której spotykają się najfajniejsi bohaterowie różnych baśni. Kiedy zła czarownica uśpi królewnę a siedmiu krasnoludków i stepujący smok ruszą na ratunek, jedno jest pewne: nie może być nudno. Kino Orange kontynuuje także pokazy najnowszej, wystawnej ekranizacji klasycznej i niezmiennie popularnej baśni Carlo
Collodiego „Pinokio”. Na wszystkie pokazy można zakupić ulgowe bilety rodzinne, które Kino Orange przygotowało z myślą o familijnych eskapadach do kina.

Jednocześnie kontynuowane będą pokazy czterech największych hitów ostatnich miesięcy: bijącego rekordy popularności filmu „Bogowie”, który obejrzało już ponad 1,8 mln widzów w całej Polsce, długo wyczekiwanego nowego filmu Jerzego Stuhra „Obywatel” oraz cieszącego się niesłabnącym powodzeniem obrazu o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44”. Światowe kino w grudniowej trasie Kina Orange reprezentuje „Interstellar” - kolejny spektakularny film science-fiction w reżyserii Christophera Nolana.

Cała trasa Kina Orange oraz pełen repertuar dostępne są na stronie: http://kinoorange.pl/trasa_kina.php

d5000cq

Podziel się opinią

Share

d5000cq

d5000cq