Trwa ładowanie...
d3txju5

Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w Londynie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmy Krzysztofa Kieślowskiego w Londynie
(AKPA)
d3txju5

W związku z 25-leciem "Dekalogu" Brytyjczycy - we współpracy z Polskim Instytutem Kultury (Polish Cultural Institute) - postanowili przypomnieć widzom dzieła Krzysztofa Kieślowskiego.

Legendarny cykl pokazany zostanie razem z innymi pracami reżysera - jego dokumentami oraz filmami: "Personelem", "Blizną", "Amatorem", "Spokojem", "Bez końca", "Przypadkiem". W ramach przeglądu odbędą się także spotkania z operatorami Kieślowskiego - Witoldem Stokiem oraz Jackiem Petryckim.

Retrospektywa potrwa w dniach 27 listopada - 9 grudnia w kinach ICA, Deptford Cinema i JW3. Szczegółowy program znaleźć można m.in. pod tym adresem.

d3txju5

Przypomnijmy, że "Dekalog" zadebiutował w polskiej telewizji w grudniu 1989 roku. Produkcja szybko zyskała uznanie krytyki nie tylko w Polsce. Serial trafił m.in. do Francji, Niemiec, Holandii, Szwecji, Belgii, USA, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Japonii, Australii i Kanady.

Muzykę do serialu skomponował Zbigniew Preisner. Scenariusz to wspólne dzieło Krzysztofa Kieślowskiego oraz Krzysztofa Piesiewicza.

Krzysztof Kieślowski zmarł w 1996 roku.

d3txju5

Podziel się opinią

Share

d3txju5

d3txju5