Trwa ładowanie...

Forest Whitaker zajmie się biografią Richarda Pryora

Forest Whitaker zajmie się biografią Richarda Pryora
die5rty
die5rty

*Forest Whitaker wyprodukuje filmową biografię czarnoskórego komika Richarda Pryora.*

Projekt od wielu lat jest na tapecie. Ostatnio reżyserią dzieła był zainteresowany Bill Condon. Do czasu aż mu zaoferowano stanięcie za kamerą "Sagi Zmierzch: Przed świtem". Filmowiec zrezygnował wówczas z biografii Richarda Pryora, opuszczając produkcję, w której już zgodził się zagrać Marlon Wayans. Aktor przyjął bowiem propozycję zagrania legendarnego komika, który dał się zapamiętać dzięki rolom w filmach "Noce Harlemu", "Nic nie wiedziałem, nic nie słyszałem" czy "Sobowtór".

Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60, zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji "Zajęte ciało". Sukcesom zawodowym artysty towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty. W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej.

Film biograficzny o aktorze chce wskrzesić teraz Forest Whitaker. Aktor i reżyser sprzymierzył się z wdową po komiku, Jennifer Pryor, i razem powołają do życia filmową biografię. Whitaker zajmie się również nowym scenariuszem.

Ostatnim producenckim dokonaniem Whitakera jest dzieło "Fruitvale", które otrzymało nagrodę jury i publiczności na tegorocznym Sundance Film Festival. W roli głównej w filmie wystąpił Michael B. Jordan, który ma teraz duże szanse na sportretowanie Pryora.

die5rty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
die5rty