Trwa ładowanie...

"Fotograf": Przeciwnik George'a Clooney'a u boku Tomasza Kota

Share
"Fotograf": Przeciwnik George'a Clooney'a u boku Tomasza Kota
Źródło: Facebook
d2zq2mv

W *"Fotografie" Waldemara Krzystka, obok Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Sonii Bohosiewicz i Agaty Buzek, zobaczymy również Aleksandra Bałujewa. Rosyjski aktor pamiętany jest m.in. z roli w "Peacemakerze", gdzie jego przeciwnikami byli George Clooney i Nicole Kidman, czy w "Dowodzie życia" z
Russellem Crowe’em i Meg Ryan.
*

W najnowszym filmie Waldemara Krzystka – twórcy „80 milionów” i „Małej Moskwy” obok doborowej polskiej obsady zobaczymy m.in. Aleksandra Bałujewa. Aktor wystąpił w roli majora Lebiadkina – rosyjskiego policjanta tropiącego seryjnego mordercę na terenie Polski. Bałujew urodził się 6 grudnia w Moskwie w rodzinie oficera marynarki wojennej. W dzieciństwie dzielił pasję sportową (chciał zostać hokeistą) z teatralną. Po nieudanym egzaminie do Wyższej Szkoły Teatralnej im. Szczepkina przez rok pracował w Mosfilmie jako asystent reżysera. Ostatecznie ukończył studium aktorskie przy sławnym stołecznym teatrze MChAT (1980). Przez siedem lat był związany z Teatrem Armii Czerwonej, a następnie z moskiewskim Teatrem im. Jermołowej.

Obecnie występuje na scenie gościnnie, ostatnio w spektaklu według „Niebezpiecznych związków” de Laclosa we własnej reżyserii. Na ekranie zadebiutował w 1981 roku, w 1992, w trakcie pracy nad rolą w filmie „Riczard Lwinoje Serdce” na Krymie, poznał Marię Urbanowską, polską dziennikarkę, którą poślubił w 2013 roku. Laureat licznych nagród teatralnych i filmowych. W Polsce znany jest z takich filmów jak: „Linia życia” (1996), „Błogosławcie kobietę” (2003), „Niebo i ziemia” (2003), „Rosyjska tłumaczka” (2006), „Rok 1612” (2007), „Wygnanie” (207), Zbrodnia i kara” (serial tv, 2007), „Zakazana rzeczywistość” (2009), „Kandahar” (2009), „Jedna wojna” (2009) oraz „Po omacku” (2011). Aleksander Bałujew zagrał również w głośnych amerykańskich superprodukcjach, w tym: „Peacemakerze” (1997) z George’em Clooney’em i Nicole Kidman, „Dniu zagłady” z Robertem Duvallem, Elijah Woodem i Morganem Freemanem oraz „Dowodzie życia” z Russellem Crowe’em i Meg Ryan.

„Fotograf” w kinach od 9 stycznia 2015 roku

d2zq2mv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zq2mv
d2zq2mv