Trwa ładowanie...
d1a8lsu

Francuski komik przebił popularnością de Gaulle'a

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dany Boon
Dany Boon (Hagi Film)
d1a8lsu

Francuski komik Dany Boon, twórca filmowego przeboju "Jeszcze dalej niż północ", jest najbardziej popularną postacią pochodzącą z północnej Francji - wynika z sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców tego regionu. Boon zdetronizował generała Charlesa de Gaulle'a.

Według sondażu opublikowanego przez regionalny dziennik "La Voix du Nord", aż 71% ankietowanych uznało, że niezmiernie popularny komik "najlepiej uosabia ten region Francji".

Na następnego w klasyfikacji, urodzonego w Lille generała de Gaulle'a i dotychczas prowadzącego w tym sondażu, głosowało tym razem 41% respondentów. Na dalszych miejscach uplasowali się aktorka Line Renaud oraz piłkarz Franck Ribery. Ogromną popularność Boon zawdzięcza zrealizowanej w ubiegłym roku komedii "Jeszcze dalej niż północ". Film ten stał się przebojem wszech czasów we Francji, przyciągając do kin ponad 20 milionów widzów.

d1a8lsu

"Jeszcze dalej niż północ" opowiada o perypetiach urzędnika poczty z południa Francji, który zrządzeniem losu trafia na północ kraju, gdzie przekonuje się, że wbrew stereotypom mieszkańcy tego regionu są gościnni i potrafią - jak nikt inny - śmiać się i bawić.

Komedia poprawiła wizerunek mieszkańców regionu Nord-Pas-de- Calais, kojarzonego często we Francji z deszczową pogodą, biedą i bezrobociem. Ożywiła też lokalną gwarę - odmianę języka pikardyjskiego.

d1a8lsu

Podziel się opinią

Share
d1a8lsu
d1a8lsu