Trwa ładowanie...

''Gabriel'' wraca z USA z Nagrodą Publiczności

Share
''Gabriel'' wraca z USA z Nagrodą Publiczności
Źródło: i.FILM
dmr5rmp

Gabriel” w reżyserii Mikołaja Haremskiego otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie kina familijnego i dziecięcego na Festiwalu Green Bay.

Green Bay w amerykańskim stanie Wisconsin to festiwal, który w jednym miejscu, w wielu filmowych kategoriach i gatunkach prezentuje bogaty wachlarz doświadczeń filmowych z całego świata. Jego misją jest inicjowanie poczucia przynależności do filmowej społeczności, zaczynając od społeczności lokalnych oraz odkrywanie nowych talentów, budowanie biznesowych relacji pomiędzy twórcami filmowymi jak i wzmacnianie gospodarki poprzez wspieranie kinematografii.

Na Green Bay Film Festival pokazywane są filmy z każdego zakątka globu – prócz filmu „Gabriel”, docenione zostały również między innymi filmy z Wielkiej Brytanii, Kanady i Francji.

dmr5rmp

Polski film familijny, w którym główne role zagrali Jan Rotowski, Natan Czyżewski, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz i Paweł Królikowski otrzymał wcześniej cztery nagrody na międzynarodowym festiwalu Cinerockom w Malibu w kategoriach: Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Muzyka, Najlepszy Młody Aktor i Najlepszy Film Fabularny oraz Nagrodę Specjalną Jury na a Festiwalu Filmowym Schlingel w Niemczech. Film był prezentowany na Festiwalu Filmowym w Montrealu, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago, Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w Indiach oraz na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle.

Gabriel“ to kino familijne dla młodej widowni, wzruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni i nastoletnich dylematach, w której nie brak wątków kryminalno–komediowych.

Obok wspomnianych aktorów, w filmie zobaczymy także Cezarego Kosińskiego, Przemysława Bluszcza, komediowy duet Sławomira Orzechowskiego i Tomasza Sapryka. Głównym bohaterem filmu „Gabriel“ jest dwunastoletni Tomek, który pewnego dnia postanawia opuścić dom dziadków i wyruszyć w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego ojca. Już na samym początku wpada w tarapaty, z których pomaga mu wyjść tajemniczy przyjaciel, Gabriel. Pomimo nieporozumień na początku ich znajomości, chłopcy zaprzyjaźniają się i razem stawiają czoła niebezpiecznym okolicznością podróży. Tomek jest coraz bliżej poznania ojca, a także odkrycia tajemnicy Gabriela.

Producentem filmu jest Anima-Pol. „Gabriel“ powstał w koprodukcji Centrum Technologii Audiowizualnych, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Film wejdzie do polskich kin wiosną tego roku.

dmr5rmp

Podziel się opinią

Share
dmr5rmp
dmr5rmp