Trwa ładowanie...

''Ghost in the Shell'': Takeshi Kitano będzie szefem Scarlett Johansson

''Ghost in the Shell'': Takeshi Kitano będzie szefem Scarlett Johansson
daa6p41
daa6p41

Nowa aktorska wersja kultowego dziś filmu anime "Ghost in the Shell" ("Duch w pancerzu", 1995, reż. Mamoru Oshii) doczekała się prawdziwie wielkiego nazwiska w obsadzie. Na planie - jako aktor - stawi się Takeshi Kitano.

Takeshi Kitano, jeden z najsłynniejszych japońskich artystów - reżyser, scenarzysta, montażysta, producent i aktor, wcieli się w postać Daisuke Aramaki - dyrektora Sekcji 9. Wśród jego podwładnych znajdzie się Scarlett Johansson.

Przypomnijmy, że historia "Ghost in the Shell" sięga końca lat 80. XX wieku, gdy spisana została przez Masamunego Shirowa. Mamoru Oshii swój film przedstawił sześć lat później.

daa6p41

Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Motoko Kusanagi (Scarlett Johansson), dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

Wcześniej do produkcji zaangażowanego Michaela Pitta, któremu powierzono postać Śmiejącego Się Człowieka, eksperta od działań hakerskich. W filmie wystąpi również duński aktor Pilou Asbak. Angaż Kitano jest prawdopodobnie odpowiedzią producentów na oburzenie fanów, którzy zwracali uwagę, że w dziele o japońskich korzeniach nie ma japońskich aktorów.

Projekt powstaje dla wytwórni Paramount Pictures. Premierę filmu zaplanowano na 31 marca 2017 roku. Reżyseruje Rupert Sanders.

Do najsłynniejszych dzieł reżyserskich Kitano należą "Sonatine" (1993), "Hana-bi" (1997) i "Zatoichi" (2003), "Takeshis'". Jako aktor stworzył on już ponad 50 kreacji.

daa6p41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daa6p41