Trwa ładowanie...

Gorąca plotka. Nova zadebiutuje w V fazie MCU. Prace podobno już trwają

Choć faza III przed chwilą dobiegła końca, a IV ruszy dopiero w maju 2020 r., to już pojawiają się spekulacje na temat fazy nr V. Podobno w jej skład wejdzie film poświęcony Novie. Kto to?
Share
Nova zadebiutował na kartach komiksu w 1976 r.
Nova zadebiutował na kartach komiksu w 1976 r.Źródło: Materiały prasowe
d43xkdq

Fazy MCU to inaczej etapy wprowadzania na ekrany kolejnych ekranizacji komiksów Domu Pomysłów. "Spider-Man: Daleko od domu" zakończył niedawno Fazę III, która trwała od 2016 do 2019 r.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

Na tegorocznym San Diego Comic Conie zapowiedziano Fazę IV i wchodzące w jej skład filmy, m.in. "Czarną Wdowę", "Eternals", czy "Thor: Love and Thunder" w reżyserii uwielbianego przez fanów Taika Waititiego

d43xkdq

Ale na tym przecież się nie skończy. Wiemy, że planowany jest m.in. reeboot "Blade'a" z Mahershalą Alim w roli głównej. Zdaniem serwisu Cosmic MCU, razem z "Bladem" i nową wersją "Fantastycznej czwórki" w Fazie V pojawi się też "Nova". Kim jest ten bohater?

Nova naprawdę nazywa się Richard Rider. W komiksach był przedstawiany jako pracownik restauracji i goniec, który wszedł w posiadanie mocy Nova Force. Stając się tym samym jedną z najsilniejszych istot w kosmosie Marvela.

Cosmic MCU, powołując się na wiarygodne źródło, twierdzi, że już od pewnego czasu "Nova" jest na tapecie Marvel Studios, a prace przygotowawcze idą pełną parą. Spekuluje się, że film mógłby trafić na ekrany między lutym a lipcem 2022 r. W niedawnej rozmowie z Comicbook.com szef studia Kevin Feige przyznał, że postać ma potencjał, aby "bezzwłocznie" dołączyć do MCU.

d43xkdq

Na razie jedyną pewną datą premiery w V Fazie ma druga część "Czarnej Pantery", która trafi do kin 6 maja 2022 r.

d43xkdq

Podziel się opinią

Share
d43xkdq
d43xkdq