WP

Gwiazda lat 80. nie żyje. Zmarła Margot Kidder

Gwiazda lat 80., która zasłynęła z roli dziewczyny Supermana – Margot Kidder, zmarła w swoim domu w Livingstone. Miała 69 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Margot Kidder - dziewczyna superbohatera, zmarła mając 69 lat.
Margot Kidder - dziewczyna superbohatera, zmarła mając 69 lat. (Album Online, Fot: East News)
WP

Największą popularność przyniosła jej rola Lois Lane – dziewczyny Supermana. W rolę tę wcieliła się czterokrotnie: "Superman", "Superman II", "Superman III" i "Superman IV", grając u boku Christophera Reeve'a. Grała również w takich filmach, jak: "Spokojny dzień w Belfaście", "Jakiś poczciwy bohater", "Maverick", czy "Wspólny mianownik".

Życie Kidder nie było łatwe. Szybko zaczęła wielką karierę, ale równie szybko musiała ją przerwać. W 1990 roku uległa wypadkowi samochodowemu. Po dwóch latach postanowiła jednak do pracy wrócić. Niedługo później, w połowie lat 90. doświadczyła załamania nerwowego i zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową. Wówczas jej kariera legła w gruzach.

WP

Aktywnie działała społecznie. Otwarcie sprzeciwiała się wojnie w Zatoce Perskiej (1990 rok). Równie głośno wspierała w 2016 roku Berniego Sandersa w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej.

O śmierci aktorki poinformował dom pogrzebowy Franzen-Davis w Livingstone. W oficjalnym komunikacie podano, że gwiazda zmarła w czasie snu, a oficjalna przyczyna nie jest jeszcze znana.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP