Trwa ładowanie...
superman
Kinga Michalska
15-05-2018 09:29

Gwiazda lat 80. nie żyje. Zmarła Margot Kidder

Gwiazda lat 80., która zasłynęła z roli dziewczyny Supermana – Margot Kidder, zmarła w swoim domu w Livingstone. Miała 69 lat.

Gwiazda lat 80. nie żyje. Zmarła Margot KidderŹródło: Album Online, fot: East News
d43lo3z
d43lo3z

Największą popularność przyniosła jej rola Lois Lane – dziewczyny Supermana. W rolę tę wcieliła się czterokrotnie: "Superman", "Superman II", "Superman III" i "Superman IV", grając u boku Christophera Reeve'a. Grała również w takich filmach, jak: "Spokojny dzień w Belfaście", "Jakiś poczciwy bohater", "Maverick", czy "Wspólny mianownik".

Życie Kidder nie było łatwe. Szybko zaczęła wielką karierę, ale równie szybko musiała ją przerwać. W 1990 roku uległa wypadkowi samochodowemu. Po dwóch latach postanowiła jednak do pracy wrócić. Niedługo później, w połowie lat 90. doświadczyła załamania nerwowego i zdiagnozowano u niej chorobę dwubiegunową. Wówczas jej kariera legła w gruzach.

Aktywnie działała społecznie. Otwarcie sprzeciwiała się wojnie w Zatoce Perskiej (1990 rok). Równie głośno wspierała w 2016 roku Berniego Sandersa w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej.

O śmierci aktorki poinformował dom pogrzebowy Franzen-Davis w Livingstone. W oficjalnym komunikacie podano, że gwiazda zmarła w czasie snu, a oficjalna przyczyna nie jest jeszcze znana.

d43lo3z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43lo3z