Trwa ładowanie...
sam worthington
27-01-2010 07:03

Gwiazdor "Avatara" nowym Draculą?

Share
Gwiazdor "Avatara" nowym Draculą?Źródło: ONS.pl
d4adgb8

*Sam Worthington jest głównym kandydatem do roli w horrorze "Dracula: Year Zero".*

Fabuła obrazu dotyczy pochodzenia Draculi. Mitologia stworzona wokół wampira zostanie spleciona z losami autentycznej postaci księcia Włada, zwanego Palownikiem, który stał się pierwowzorem Draculi. Tym razem wampir zostanie przedstawiony jako złamany bohater tragicznej historii miłosnej toczącej się w mrocznym czasie magii i wojny.

Reżyserii podjął się Alex Proyas. Za projekt odpowiedzialna jest wytwórnia Universal Pictures. Autorami scenariusza są Matt Sazama i Burk Sharpless. Produkcją zajmuje się Michael De Luca poprzez De Luca Productions. Budżet szacowany jest na 100 milionów dolarów. Premiera planowana jest na przyszły rok.

d4adgb8

Po postać wampira twórcy filmowi sięgali wielokrotnie. Do najbardziej popularnych obrazów z tej serii należą "Nosferatu wampir" z 1979 roku w reżyserii Wernera Herzoga, "Dracula" Francisa Forda Coppolii z 1992 roku czy "Dracula 2000" z 2000 roku Patricka Lussiera. Wampir nie tylko straszył, ale i bawił. W 1995 roku w Draculę wcielił się Leslie Nielsen w parodii gatunku Mela Brooksa "Dracula - wampiry bez zębów". Ostatnio po tę postać sięgnęli również twórcy "Blade: Mroczna Trójca".

Sama Worthingtona obecnie w kinach można zobaczyć w filmie "Avatar".

d4adgb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4adgb8
d4adgb8