Trwa ładowanie...
premiera
Jakub Zagalski
19-10-2017 13:29

Gwiazdy i legendy polskiego sportu na premierze filmu "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem". W kinach od 27 października

17 października, w kinie Atlantic w Warszawie, odbyła się premiera filmu "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" z udziałem środowiska tenisowego skupionego wokół Polskiego Związku Tenisowego, który jest Patronem filmu.

Gwiazdy i legendy polskiego sportu na premierze filmu "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem". W kinach od 27 październikaŹródło: Materiały prasowe
d1qr5eo
d1qr5eo

Na premierze obecni byli: Jan Widera – Wiceminister Sportu i Turystyki, Irena Szewińska - vice prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Katarzyna Nowak – prekursorka kobiecego tenisa zawodowego w Polsce, przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Tenisowego oraz ludzie kultury uprawiających tenis dla przyjemności, co z całą pewnością przyczynia się do popularyzacji tej dyscypliny sportu.

O sportowej i prywatnej przyjaźni z bohaterami filmu opowiadał Wojciech Fibak.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O filmie:

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W rolach tytułowych wystąpili Sverrir Gudnason i Shia LaBeouf.

d1qr5eo

"Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" w kinach od 27 października.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obejrzyj polski zwiastun filmu ''Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem'':

d1qr5eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qr5eo