Trwa ładowanie...
miasto 44
17-10-2014 19:27

Gwiazdy ''Miasta 44'' w Giżycku

Gwiazdy ''Miasta 44'' w GiżyckuŹródło: mat. dystrybutora
d2jmo91
d2jmo91

14 października Giżycko, w którym na co dzień nie ma kina odwiedziły gwiazdy najpopularniejszego polskiego filmu tego roku „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Widzowie mogli spotkać się z Zofią Wichłacz, filmową Biedronką, Karoliną Staniec grająca Beatę, Maurycym Popielem - filmowym Góralem oraz Filipem Gurłaczem występującym w filmie pod pseudonimem Rogal. Mieszkańcy Giżycka mieli nie tylko okazję porozmawiać z aktorami, ale też zobaczyć ich grę na wielkim ekranie. A wszystko to za sprawą przyjazdu Kina Orange.

Wizyta aktorów była niepowtarzalną okazją aby poznać ich osobiście oraz porozmawiać o kulisach powstawania filmu i pasjonującej pracy na planie. Zofia Wichłacz, która przyjechała do Giżycka prosto z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei, opowiadała o spontanicznych reakcjach publiczności po drugiej stronie globu oraz o swoich pierwszych krokach aktorskich w filmie. Filip Gurłacz wyznał, że udział w projekcie „Miasto 44” całkowicie zmienił jego system wartości i postrzeganie świata. Wszyscy aktorzy podkreślali ogromne wsparcie i pomoc jaką na planie filmowy dawał im reżyser filmu Jan Komasa. Aktorzy rozdali setki autografów, a w czasie krótkich rozmów dostarczyli fanom niezwykłych emocji. Do niezwykłych wyznań aktorów nakłonił prowadzący spotkanie dziennikarz telewizyjny Paweł Rojek, autor ponad 100 wywiadów i rozmów z takimi gwiazdami jak: Leonardo Di Caprio, Keanu Reeves, Julia Roberts, Anthony Hopkins i wielu innych.

Kolejnym wzruszającym momentem był wspólny spacer aktorów, widzów oraz burmistrz Jolanty Piotrowskiej po giżyckiej Ekomarinie. Właśnie tam można było zobaczyć wyjątkową plenerową wystawę unikalnych kadrów i fotosów dokumentujących powstanie tej superprodukcji.

Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin.

Więcej informacji oraz rezerwacja biletów wstępu na www.KinoOrange.pl

d2jmo91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jmo91