Trwa ładowanie...
dtmwck4
Aktualności

Hiszpański "Sierociniec" rusza w Polskę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat filmu Sierociniec
Plakat filmu Sierociniec
dtmwck4

Dziś rusza 8. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Przegląd odbędzie się w sześciu miastach w Polsce i potrwa do 13 kwietnia.

Na otwarcie pokazany zostanie "Sierociniec" ("El Orfanato") w reżyserii Juana Antonio Bayona największy przebój hiszpańskich kin ubiegłego roku. Bohaterką filmu jest Laura, która wraz z mężem i synem wprowadza się starego sierocińca.

Kobieta spędziła w posiadłości dzieciństwo i teraz ma nadzieję otworzyć ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci. Szybko jednak okazuje się, że dawni mieszkańcy sierocińca wciąż się nie wyprowadzili. Obraz otrzymał 8 nagród Goya.

dtmwck4

Z kolei na koniec widzowie zobaczą laureata nagrody Goya 2008 za najlepszy film - "Samotność" ("La Soledad") w reżyserii Jaime Rosalesa. Bohaterkami są dwie kobiety - samotnie wychowująca syna Adela i Antonia, wdowa z trzema córkami. Życie kobiet zostanie drastycznie zmienione podczas zamachów terrorystycznych w Madrycie.

Oto pełna rozpiska przeglądu:
Warszawa - Muranów, Kinoteka, KINO.LAB, 27 marca-3 kwietnia
Kraków - kino Pod Baranami, 30 marca-5 kwietnia
Katowice - kino Światowid, 1-7 kwietnia
Poznań - kino Muza, 3-9 kwietnia
Gdańsk - kino Neptun, 5-11 kwietnia
Wrocław - kino Atom, 7-13 kwietnia

Podczas 8. Tygodnia Kina Hiszpańskiego zaprezentowane zostaną najciekawsze hiszpańskie filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe z ostatnich lat.

Wybrane zostały tytuły, które odzwierciedlają bogactwo gatunkowe i tematyczne nowego kina hiszpańskiego. Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyna szansa na obejrzenie najciekawszych filmów hiszpańskich, z których większość nie zagości w polskich kinach.

Szczegółowe informacje, kalendarz projekcji, opisy filmów oraz pełny program przeglądu dostępny jest na stronie

dtmwck4

Podziel się opinią

Share
dtmwck4
dtmwck4