Trwa ładowanie...

"Ida" walczy o Nagrodę Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej

"Ida" walczy o Nagrodę Publiczności Europejskiej Akademii FilmowejŹródło: mat. promocyjne
d14j2za
d14j2za

Wśród filmów rywalizujących o Nagrodę Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej znalazła się nagradzana "Ida", nasz kandydat do Oscara (więcej *tutaj). Oddaj swój głos i pomóż filmowi Pawła Pawlikowskiego zwyciężyć w plebiscycie!*

Polski kandydat do oscarowej nominacji o wygraną w plebiscycie widzów rywalizuje z takimi produkcjami, jak "Tajemnica Filomeny" Stephena Frearsa, "Deux jours, une nuit" Jean-Pierre'a Dardenne'a i Luca Dardenne'a, "La Belle & la bete" Christophe'a Gansa, "Nimfomanka - wersja reżyserska" Larsa von Triera oraz "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" Felixa Herngrena.

Internauci swoje głosy mogą oddawać pod tym adresem. Wystarczy kliknąć w pole dedykowane filmowi (fot. 1), podać swoje dane (imię, nazwisko, email, miasto, kod i kraj) albo wybrać mniej czasochłonną opcję, logując się poprzez swój facebookowy profil (fot. 2). Plebiscyt potrwa do 31 października.

(fot. 1)

(fot. 2)

d14j2za

W minionych latach Nagrodę Publiczności zdobyły m.in. takie produkcje, jak "Volver" Pedro Almodóvara, "Amelia" Jean-Pierre'a Jeuneta czy "Slumdog. Milioner z ulicy" Danny'ego Boyle'a.

Laureatów 27. edycji rozdania Europejskich Nagród Filmowych poznamy 13 grudnia. Ceremonia wręczenia odbędzie się w Rydze. Informacje o kolejnych sukcesach "Idy" można na bieżąco śledzić na międzynarodowej stronie filmu.

"Ida" będzie rywalizowała również o Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny". Decyzję o zgłoszeniu obrazu Pawlikowskiego podjęła komisja w składzie Filip Bajon (przewodniczący), Katarzyna Adamik, Jacek Bławut, Michał Komar, Agnieszka Odorowicz, Anda Rottenberg, Janusz Zaorski oraz Marek Żydowicz.

"Idę" dystrybuowano m.in. w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i na Tajwanie. Film łącznie został zakupiony na 52 terytoria, a zainteresowanie tytułem nadal się utrzymuje. 26 września "Ida" trafiła na ekrany kin w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w październiku zawita do Danii i Szwecji. Do dziś "Idę" pokazano na blisko 50 festiwalach, na których twórcy filmu zdobyli ponad 30 nagród.

d14j2za
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14j2za