Trwa ładowanie...
dc948bj

"Inspektor Gadżet" powraca. Kolejna kreskówka w aktorskiej wersji

Fajtłapowaty cyborg-policjant trafił pod skrzydła Disneya, który planuje kolejny film aktorski z jego udziałem. Poprzednie dwie próby zakończyły się fiaskiem, ale tym razem zatrudniono prawdziwych specjalistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Inspektor Gadżet" (1999) z Matthew Broderickiem w roli tytułowej nie był dobrym filmem
"Inspektor Gadżet" (1999) z Matthew Broderickiem w roli tytułowej nie był dobrym filmem (Materiały prasowe)
dc948bj

Jak podaje "The Hollywood Reporter", aktorka wersja "Inspektora Gadżeta" to nowy projekt producenckiego duetu Dan Lin i Jonathan Eirich. Obaj panowie wyprodukowali niedawno dla Disneya aktorską wersję "Aladyna", która zarobiła już w box office ponad 1 mld dol.

Obejrzyj zwiastun nowego "Króla Lwa":

Kolejna dwójka specjalistów zaangażowanych w nowy film Disneya to scenarzyści Mikey Day i Streeter Seidell. Ich nazwiska nie są może powszechnie znane, ale obaj dowiedli swoich możliwości pisząc scenariusze dla "Saturday Night Live".

dc948bj

Przypomnijmy, że "Inspektor Gadżet" to popularna kreskówka z lat 80., która zamknęła się w 86 odcinkach podzielonych na dwa sezony. W Polsce była emitowana od 1991 r.

Materiały prasowe

W 2015 r. powstała zupełnie nowa seria (4 sezony, 52 odcinki), tym razem stworzona w technice CGI. Wcześniej próbowano dwukrotnie ekranizować "Inspektora Gadżeta" w wersji aktorskiej. Pierwszy film z Matthew Broderickiem w roli tytułowej trafił do kin w 1999 r. Zebrał miażdżące recenzje, ale zarobił przyzwoite 134 mln dol. (przy budżecie 90 mln dol.).

Drugi film, tym razem z Frenchem Stewartem w roli cyborga-inspektora, i budżetem w wysokości 12 mln dol., pojawił się w 2004 r. Disney nie wprowadził go nawet do kin, tylko prosto na VHS i DVD.

dc948bj

Podziel się opinią

Share

dc948bj

dc948bj