Trwa ładowanie...
titanic
11-04-2012 15:42

''Iron Sky'': Naziści z Księżyca zatopili Titanica! Zobacz polski zwiastun [wideo]

''Iron Sky'': Naziści z Księżyca zatopili Titanica! Zobacz polski zwiastun [wideo]
d12074p
d12074p

*„Iron Sky”, sensacja tegorocznego Berlinale, skutecznie potwierdza miano jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji europejskich AD 2012. W miniony weekend niepoprawna politycznie i historycznie komedia SF o inwazji nazistów z Księżyca zaliczyła rewelacyjny debiut w Niemczech, gdzie w przeliczeniu widzów na kopię była najchętniej oglądanym filmem, deklasując pod tym względem „Igrzyska śmierci” i „Titanica 3D”!*

Przez trzy dni obecności na niemieckich ekranach, „Iron Sky” przyniósł swoim twórcom blisko 1,3 miliona dolarów zysku. To wielki sukces filmu, którego całkowity budżet wyniósł 7,5 miliona euro, z czego aż 1 milion pochodził z datków internetowej społeczności fanów.

Tym samym, w przeliczeniu widzów na kopię, fińsko-niemiecko-australijska koprodukcja była w Niemczech najchętniej oglądanym filmem weekendu. Każda kopia „Iron Sky” zarobiła u naszych zachodnich sąsiadów 7,779 dolarów bijąc wyniki „Nietykalnych”(2,769 $), „Igrzysk śmierci” (5,052 $) i… „Titanica 3D” (6,311 $)!

Gdy w 1945 roku III Rzesza chyli się ku upadkowi, z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wysyłają na Księżyc misję ostatniej szansy. Wkrótce po ciemnej stronie srebrnego globu powstanie tajna baza, w której hitlerowcy rozpoczną realizację diabelskiego planu zemsty. W 2018 roku Ziemia stanie się celem kontrataku imperium führera, zapoczątkowanego przez „meteorblitzkrieg”, który skalą zniszczeń przyćmi nawet kosmiczną zagładę z „Dnia Niepodległości”. W mrożącej krew w żyłach i budzącej śmiech na twarzach widzów roli charyzmatycznego wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier – ulubiony aktor Larsa Von Triera i Wima Wendersa. Autorem porywającej ścieżki dźwiękowej do „Iron Sky” jest grupa Laibach – słoweńska legenda industrialu.

d12074p

W polskich kinach *„Iron Sky” zagości już 27 kwietnia.*

d12074p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12074p