Trwa ładowanie...
d372n1t
Aktualności

Jaki spadek zostawiła po sobie Danuta Szaflarska? Jak na 80 lat na scenie, to niewiele

80 lat na scenie, role w blisko 200 filmach, serialach i spektaklach telewizyjnych. Mimo tego Danuta Szaflarska nie dorobiła się wielkiego majątku. Co zostawiła po sobie uwielbiana aktorka?
Share
Danuta Szaflarska
Danuta SzaflarskaŹródło: AKPA
d372n1t

Do szczegółowych informacji dotarł „Super Expressu”. Gazeta wylicza, co wchodzi w skład schedy po Danucie Szaflarskiej, która odeszła 19 lutego w wieku 102 lat.* Są to mieszkanie w centrum Warszawy, pamiątki oraz domek w rodzinnych Kosarzyskach na Sądecczyźnie. Łącznie około miliona złotych.*

To niewiele, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że Szaflarska była jedną z najdłużej pracujących zawodowo aktorek. Dla porównania: spadek po zmarłej niedawno Krystynie Sienkiewicz media wyceniły na około 3 mln zł. Wartość warszawskich nieruchomości Sienkiewicz gazeta szacuje na 1,5 mln zł. Dom położony niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego warty jest natomiast około miliona. Do tego należy doliczyć oszczędności, tantiemy oraz dochód ze sprzedaży biograficznej książki

d372n1t

Danuta Szaflarska wielokrotnie była odznaczana za swoją pracę artystyczną. Uhonorowano ją m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (1978), Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski "w uznaniu wybitnych zasług dla kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej" (2005) i Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2007).

Podczas okupacji występowała w teatrze podziemnym i frontowym AK, w Powstaniu Warszawskim działała jako łączniczka. Tuż po wojnie pojawiła się w pierwszym powojennym polskim filmie, "Zakazanych piosenkach". Głównie skupiała się jednak na grze w teatrach. Występowała w Krakowie, Łodzi, w końcu osiadła w Warszawie. W maju 2010 został członkiem zespołu TR Warszawa. Nie ograniczała się jednak do jednej "pracy". Pokazywała się gościnnie na deskach innych warszawskich teatrów, Narodowego, Ateneum.

Była piękną kobietą. Dwukrotnie wychodziła za mąż. Miała też dwie córki - Maria to owoc związku z Janem Ekierem, Agnieszka z Januszem Kilańskim.

   East News
Źródło: East News
d372n1t

Podziel się opinią

Share
d372n1t
d372n1t