Trwa ładowanie...
d2wf6n9

James Cromwell ma problem. 77-letni aktor pójdzie do więzienia?

Na pewno kojarzycie go z "American Horror Story", filmu "Królowa" lub "Zielona mila". Aktor jest już starszym panem, ale nie rezygnuje z zawodowych wyzwań. Ma na swoim koncie statuetkę Emmy, nominację do Oscara za "Babe - świnka z klasą" i całe mnóstwo innych nominacji. Co się stało, że grozi mu więzienie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Cromwell
James Cromwell (Materiały prasowe)
d2wf6n9

James Cromwell został skazany na karę pozbawienia wolności za odmowę zapłaty grzywny związanej z jego aresztowaniem podczas protestu w Nowym Jorku.

Według amerykańskich mediów sędzia skazał aktora na 7-dniowy pobyt w więzieniu. Wszystko przez to, że Cromwell nie uiścił opłaty, którą jakiś czas wcześniej narzucił mu sąd. W 2015 roku Cromwell razem z pięcioma innymi osobami protestował przed budynkiem elektrowni opalanej gazem ziemnym w miejscowości Wawayanda. Wszyscy twierdzili, że zagraża ona środowisku naturalnemu. Gwiazdor protestował bardzo aktywnie, miał krzyczeć hasło: "Władza dla ludu". Wszyscy zostali aresztowani za utrudnianie ruchu.

Sześcioro buntowników sędzia Timothy McElduff Jr. skazał na zapłacenie grzywny w wysokości 250 dolarów plus dopłatę w wysokości 125 dolarów. Połowa winnych zapłaciła, połowa odmówiła. Cromwell, niestety, był w drugiej trójce. McElduff skazał więc aktora na karę pozbawienia wolności. 77-latek ma spędzić 7 dni w więzieniu hrabstwa, jednak sędzia zawiesił karę do 14 lipca.

Cromwell, wbrew pozorom, cieszy się z wyniku rozprawy. Ma nadzieję, że ludzie widzą niesprawiedliwość wyroku i to zainspiruje ich do działania, protestowania i brania udziału w pikietach. Aktor nie zawsze był aktywistą, jednak od kilku lat robi wszystko, aby zmusić Amerykan do wstania sprzed telewizorów i wyjścia na ulice. Jednak akcje, w których bierze udział są raczej niszowe. W 2013 roku protestował przeciwko leczeniu kotów w laboratoriach badawczych.

d2wf6n9

Więźniowie przygotowują książeczki dla dzieci

James Cromwell Materiały prasowe
James Cromwell
d2wf6n9

Podziel się opinią

Share

d2wf6n9

d2wf6n9