Trwa ładowanie...
d3s1tug

Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu nowy film

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu nowy film
(AFP)
d3s1tug

*Jan Kidawa-Błoński kręci w Radomiu zdjęcia do swojego nowego filmu "Nigdy się nie dowiesz". Obraz zostanie pokazany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 r. - zapowiedział w sobotę na konferencji prasowej reżyser filmu.*

Akcja filmu o roboczym tytule "Nigdy się nie dowiesz" rozgrywa się w latach 1943-45 w Radomiu. Janina (Magdalena Boczarska) jest wiolonczelistką. Jej ojciec, właściciel zakładu fotograficznego (Krzysztof Stroiński), decyduje się udzielić schronienia w ich domu młodej Żydówce Ester. W miarę ciągłego przebywania kobiet razem, wspólnych traumatycznych przeżyć, między głównymi bohaterkami wytwarza się coraz mocniejsza więź.

W postać Janiny wcieliła się Magdalena Boczarska, która wcześniej zagrała główną rolę kobiecą w "Różyczce" Jana Kidawy-Błońskiego.

d3s1tug

Według Boczarskiej, film jest osadzoną w wojennych realiach opowieścią o wielkim uczuciu.

"Interesujące jest to, że nikt nigdy nie spojrzał w ten sposób na relacje między dwiema kobietami, osadzone w takim kontekście, w tak ekstremalnych warunkach" - powiedziała Boczarska. Dodała, że wojna jest tłem filmu, ale i pretekstem, który wymusza pewne zachowania bohaterek.

Ester gra debiutująca w głównej roli filmowej Julia Pogrebińska. Aktorka urodziła się w Kazachstanie, gdzie wyjechała jej matka. Jako 17-latka Pogrebińska przyjechała do Polski. Obecnie kończy studia na PWST w Krakowie. Zagrała m.in. w serialu "Linia życia".

W filmie występują także m.in. Tomasz Kot, Jacek Braciak, Agata Kulesza i Bożena Dykiel. Scenariusz napisał Maciej Karpiński, który był współautorem scenariusza filmu "Różyczka".

d3s1tug

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Film ma wejść do kin jesienią 2012 r.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3s1tug

Podziel się opinią

Share
d3s1tug
d3s1tug