wp

Magdalena Boczarska

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna młodego pokolenia, znana przede wszystkim z udziału w głośnych produkcjach duetu Konecki – Saramonowicz („Lejdis”, „Testosteron”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”). Jedna z najatrakcyjniejszych gwiazd młodego pokolenia.

wp

Jest dyplomowaną aktorką, rocznik 1978. Studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej ukończyła w 2001 roku. Już na starcie została doceniona na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za sceniczną rolę Kobiety w „Rajskim ogródku” wg Tadeusza Różewicza (2001) – spektaklu planowanym do wystawienia na deskach Teatru Nowego w Łodzi, nigdy nie uskutecznionym. Jej oficjalnym debiutem teatralnym była główna rola w „Kurce wodnej” wg Witkiewicza, wykreowana na deskach tegoż teatru (2002, nagroda za debiut na XXVIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych).

Po krótkiej przygodzie z łódzką sceną, w 2003 roku związała się z Teatrem Narodowym w Warszawie, którego aktorką jest do dziś.

W międzyczasie zadebiutowała na małym ekranie, pojawiając się gościnnie w serialu „Klinika pod Wyrwigroszem” (2001).

Na dalsze występy musiała poczekać do 2005 roku, kiedy to, prócz dalszych, gościnnych występów („Na dobre i na złe”, „Pensjonat pod Różą”) zagrała jedną z głównych ról Kamy Jarczyńskiej w serialu „Tango z aniołem” w reżyserii Tomasza Koneckiego i Jarosława Marszewskiego, powstałym wg scenariusza Andrzeja i Małgorzaty Saramonowicz (2005-2006).

Jej debiutem filmowym była rola u boku Zbigniewa Kalety, Beaty Kozikowskiej i Tomasza Karolaka w filmie Marka Gajczaka „Pod powierzchnią” (2006).

wp

Z Karolakiem spotkała się jeszcze w tym samym roku na planie serialu komediowego „Dylematu 5” Grzegorza Warchoła, ale i wielokrotnie później – podczas realizacji sensacyjnego „Determinatora” Mirosława Gronowskiego, gdzie wcieliła się w postać dziennikarki (2007), na planie komediowego „39 i pół”, gdzie zagrała sekretarkę Kicię (2008) oraz we wszystkich głośnych produkcjach komediowych Koneckiego i Saramonowicza.

W „Testosteronie” i „Lejdis”, Boczarska zagrała ważne, choć drugoplanowe role – panny młodej w pierwszym i Arletty, kochanki Marka (Robert Więckiewicz) w drugim z filmów. Trzecia z kolei komedia „należała” już tylko do niej, jako odtwórczyni pierwszoplanowej postaci Luny w „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” z Marcinem Dorocińskim i Karolakiem u boku (2009).

Oprócz tego, aktorka dołączyła obsady o znanej komedii „katastroficznej” „Futro” Tomasza Drozdowicza (2007), jak i do ekipy seriali: „Barwy szczęścia”, gdzie wcieliła się w postać dziennikarki Patrycji (2007-2008) oraz „Teraz albo nigdy!”, gdzie zagrała Adę Tulak (2008).

Wraz z Jarosławem Gajewskim, została laureatką nagrody dla najlepszego duetu aktorskiego na 45. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, za występ w spektaklu „Merlin. Inna Historia” Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka w Teatrze Narodowym w Warszawie (2005).

Wystąpiła w spektaklach Teatru Telewizji: „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” wg Petra Zelenki (2004) i „Góra góry” z Krzysztofem Globiszem (2006).

wp
Data urodzenia

12.12.1978

Filmografia

Ixjana. Z piekła rodem (Marlena)

Bejbi Blues (Marzena, matka Natalii)

Sztuka kochania (Michalina Wisłocka)

Obywatel (Matka Jana w młodość)

Klinika pod Wyrwigroszem (Studentka)

Pod powierzchnią (Ania)

W ukryciu (Janina)

Jak się pozbyć cellulitu? (Kornelia Matejko)

Blondynka (Eva Luna)

Idealny facet dla mojej dziewczyny (Luna)

Futro (Ania)

Barwy szczęścia (Patrycja, dziennikarka w redakcji Marty)

Lejdis (Arletta)

Pod powierzchnią (Ania)

Testosteron (Alicja, panna młoda)

Różyczka (Kamila Sakowicz)

39 i pół (Kicia, sekretarka Katarzyny)

Teraz albo nigdy! (Ada Tulak)

Tango z aniołem (Kama Jarczyńska)

wp
wp