Trwa ładowanie...
dvd
03-10-2011 13:07

''Jan Paweł II. Szukałem Was..." już na DVD!

''Jan Paweł II. Szukałem Was..." już na DVD!Źródło: Galapagos Films
d239hrw
d239hrw

Największa światowa produkcja dokumentalna poświęcona bł. Janowi Pawłowi II. Wyjątkowa opowieść o życiu i posłannictwie Ojca Świętego po raz pierwszy na DVD od 3 października!

"Jan Paweł II. Szukałem Was..." to największa produkcja w historii polskiego kina dokumentalnego. Zdjęcia do filmu trwały cztery lata i były realizowane na czterech kontynentach w 13 krajach (Watykan, Włochy, Izrael, Malta, Polska, Meksyk, Jordania, Boliwia, Zambia, Botswana, Kamerun, Turcja, Maroko). Dokument pokazuje jak wyjątkową rolę w historii Kościoła odegrał Jan Paweł II oraz jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na całym świecie - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

"Jan Paweł II Szukałem Was…" to niezwykłe dokonanie w historii polskiego filmu, dokumentujące nie tylko dzieło i życie Papieża-Polaka, ale także epokę. Jesteśmy dumni, że wprowadzenie filmu na Blu-ray i DVD przypada w udziale Galapagos. To wielkie przedsięwzięcie producenta i zaszczyt dla nas– powiedział Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films.

Film "Jan Paweł II. Szukałem Was…" przemawia do nas w trzech warstwach: pierwszą są ekskluzywne wypowiedzi światowych autorytetów ze świata mediów, kultury, polityki, którzy spotykali się z Janem Pawłem II. Wśród nich laureaci pokojowej nagrody nobla Lech Wałęsa i Dalaj Lama, słynny tenor Placido Domingo, Naczelny Rabin Izraela Meir Lau, Książę Jordanii Bin Talal, Patriarha Konstantynopola Bartolomeo I, oraz najbliżsi współpracownicy: osobisty sekretarz Kard Stanisław Dziwisz oraz Mistrz Ceremonii Abp Piero Marini. Drugą warstwą filmu są materiały archiwalne, unikalne pozyskane z CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych. Trzecia warstwa to spajające całość filmu niezwykle malownicze zdjęcia z wielu ważnych i niezwykłych miejsc związanych z codzienną działalnością oraz pielgrzymkami Jana Pawła II. Prowadzi nas przez nie narrator Krzysztof Ziemiec dziennikarz, zdobywca Telekamery który jako pierwszy przekazał Polakom informację o śmierci Ojca Świętego.

d239hrw

Na ekranach kin całej Polski film ukazał się 11 marca 2011 po uroczystej premierze, która miała miejsce dzień wcześniej w Krakowie w obecności wielu osobistości polskich i zagranicznych ze świata polityki, mediów oraz hierarchów kościoła, film był również prezentowany na specjalnych pokazach m.in. dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Polsce, dla polskich parlamentarzystów w Sejmie, na specjalnym pokazie w Europarlamencie w Brukseli z udziałem Przewodniczącego Europarlamentu Jerzego Buzka.

Film "Jan Paweł II. Szukałem Was..." na DVD zadebiutuje już 3 października. Na płycie znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
• Zwiastun filmowy
• Jan Paweł II - Szukałem Was: spoty telewizyjne

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d239hrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d239hrw