Trwa ładowanie...
d183nli
Aktualności

''Jan Paweł II. Szukałem Was..." już na DVD!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Jan Paweł II. Szukałem Was..." już na DVD!
(Galapagos Films)
d183nli

Największa światowa produkcja dokumentalna poświęcona bł. Janowi Pawłowi II. Wyjątkowa opowieść o życiu i posłannictwie Ojca Świętego po raz pierwszy na DVD od 3 października!

"Jan Paweł II. Szukałem Was..." to największa produkcja w historii polskiego kina dokumentalnego. Zdjęcia do filmu trwały cztery lata i były realizowane na czterech kontynentach w 13 krajach (Watykan, Włochy, Izrael, Malta, Polska, Meksyk, Jordania, Boliwia, Zambia, Botswana, Kamerun, Turcja, Maroko). Dokument pokazuje jak wyjątkową rolę w historii Kościoła odegrał Jan Paweł II oraz jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na całym świecie - niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.

"Jan Paweł II Szukałem Was…" to niezwykłe dokonanie w historii polskiego filmu, dokumentujące nie tylko dzieło i życie Papieża-Polaka, ale także epokę. Jesteśmy dumni, że wprowadzenie filmu na Blu-ray i DVD przypada w udziale Galapagos. To wielkie przedsięwzięcie producenta i zaszczyt dla nas– powiedział Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films.

d183nli

Film "Jan Paweł II. Szukałem Was…" przemawia do nas w trzech warstwach: pierwszą są ekskluzywne wypowiedzi światowych autorytetów ze świata mediów, kultury, polityki, którzy spotykali się z Janem Pawłem II. Wśród nich laureaci pokojowej nagrody nobla Lech Wałęsa i Dalaj Lama, słynny tenor Placido Domingo, Naczelny Rabin Izraela Meir Lau, Książę Jordanii Bin Talal, Patriarha Konstantynopola Bartolomeo I, oraz najbliżsi współpracownicy: osobisty sekretarz Kard Stanisław Dziwisz oraz Mistrz Ceremonii Abp Piero Marini. Drugą warstwą filmu są materiały archiwalne, unikalne pozyskane z CTV, RAI, LUCE, MEDIASET, Filmoteki Watykańskiej, Filmoteki Narodowej, WFDiF, TVP, Działu Dokumentacji Filmowej UJ, PAP, Episkopatu Polski oraz ze zbiorów prywatnych. Trzecia warstwa to spajające całość filmu niezwykle malownicze zdjęcia z wielu ważnych i niezwykłych miejsc związanych z codzienną działalnością oraz pielgrzymkami Jana Pawła II. Prowadzi nas przez nie narrator Krzysztof Ziemiec dziennikarz, zdobywca Telekamery który jako pierwszy przekazał Polakom informację o śmierci Ojca Świętego.

Na ekranach kin całej Polski film ukazał się 11 marca 2011 po uroczystej premierze, która miała miejsce dzień wcześniej w Krakowie w obecności wielu osobistości polskich i zagranicznych ze świata polityki, mediów oraz hierarchów kościoła, film był również prezentowany na specjalnych pokazach m.in. dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Polsce, dla polskich parlamentarzystów w Sejmie, na specjalnym pokazie w Europarlamencie w Brukseli z udziałem Przewodniczącego Europarlamentu Jerzego Buzka.

Film "Jan Paweł II. Szukałem Was..." na DVD zadebiutuje już 3 października. Na płycie znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:
• Zwiastun filmowy
• Jan Paweł II - Szukałem Was: spoty telewizyjne

ZOBACZ TAKŻE:

d183nli

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d183nli

Podziel się opinią

Share
d183nli
d183nli