Trwa ładowanie...

Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta serialu "Złotopolscy" miał 71 lat

Jan Purzycki zmarł w wieku 71 lat. Zasłynął jako scenarzysta serialu "Złotopolscy", a także kinowych hitów "Wielki Szu" czy "Piłkarski poker".

Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta serialu "Złotopolscy" miał 71 latŹródło: Youtube.com
d4gztcf
d4gztcf

Jan Purzycki nie żyje

W wieku 71 lat odszedł wybitny Jan Purzycki. O śmierci scenarzysty poinformował na oficjalnym profilu M jak miłość jeden z członków Polskiej Akademii Filmowej- Tomasz Lampka.

"Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: 'Wielki Szu', 'Piłkarski poker', 'Prymas. Trzy lata z tysiąca', 'Gracze' oraz serialu telewizyjnego 'Złotopolscy'. Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci" - napisał.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

d4gztcf

Jan Purzycki - wybitny scenarzysta

Jan Purzycki urodził w się w 1948 r. w Ostródzie. Jest absolwentem Wyższych Zawodowych Studiów Scenariuszów w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Purzycki był scenarzystą takich filmów jak "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Przemytnicy" oraz "Prymas". Na swoim koncie ma także kultowe seriale - "Złotopolscy" czy "M jak miłość".

Swego czasu pełnił funkcję szefa Telewizji Polskiej, wiceprezesa Komitetu do spraw Radia i Telewizji oraz doradcy prezydenta Lecha Wałęsy do spraw mediów. Pracował także jako wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

d4gztcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gztcf