Trwa ładowanie...
d4cos87

Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta serialu "Złotopolscy" miał 71 lat

Jan Purzycki zmarł w wieku 71 lat. Zasłynął jako scenarzysta serialu "Złotopolscy", a także kinowych hitów "Wielki Szu" czy "Piłkarski poker".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta serialu "Złotopolscy" miał 71 lat
Jan Purzycki nie żyje. Scenarzysta serialu "Złotopolscy" miał 71 lat (Youtube.com)
d4cos87

Jan Purzycki nie żyje

W wieku 71 lat odszedł wybitny Jan Purzycki. O śmierci scenarzysty poinformował na oficjalnym profilu M jak miłość jeden z członków Polskiej Akademii Filmowej- Tomasz Lampka.

"Z wielkim smutkiem i żalem żegnamy naszego Przyjaciela i wieloletniego współpracownika – Jana Purzyckiego – wybitnego polskiego scenarzystę, autora m.in. scenariuszy filmowych: 'Wielki Szu', 'Piłkarski poker', 'Prymas. Trzy lata z tysiąca', 'Gracze' oraz serialu telewizyjnego 'Złotopolscy'. Ten Wielki Autor na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci" - napisał.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

d4cos87

Jan Purzycki - wybitny scenarzysta

Jan Purzycki urodził w się w 1948 r. w Ostródzie. Jest absolwentem Wyższych Zawodowych Studiów Scenariuszów w Łódzkiej Szkole Filmowej.

Purzycki był scenarzystą takich filmów jak "Wielki Szu", "Piłkarski poker", "Przemytnicy" oraz "Prymas". Na swoim koncie ma także kultowe seriale - "Złotopolscy" czy "M jak miłość".

Swego czasu pełnił funkcję szefa Telewizji Polskiej, wiceprezesa Komitetu do spraw Radia i Telewizji oraz doradcy prezydenta Lecha Wałęsy do spraw mediów. Pracował także jako wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

d4cos87

Podziel się opinią

Share
d4cos87
d4cos87