Trwa ładowanie...
di5p42l

Jaskiniowiec

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
di5p42l
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Jaskiniowiec" to świetnie zrealizowana animacja od Aardman Animations, którą będą zachwycone nie tylko dzieci, ale również dorośli. Film zrealizował zdobywca czterech Oscarów Nick Park.

Jaskiniowiec – opis fabuły

Historia animacji "Jaskiniowiec" rozpoczyna się, kiedy asteroida uderza w Ziemię, powodując wyginięcie dinozaurów. Kulisty odłamek trafia w plemię jaskiniowców, dla których jest zbyt gorący, więc kopią go między sobą, tworząc podwaliny do nowego sportu – piłki nożnej.

Wiele lat później plemię Duga żyje w dolinie otoczonej przez wulkany. Wodzem plemienia jest Bobnar, który nie pozwala ludziom polować na mamuty. Bezpieczniejsze jest bowiem polowanie na króliki. Z jego decyzją nie zgadza się Dug, który chciałby spróbować zapolować na mamuta. Jego spory z Bobnarem przerywa jednak pojawienie się armii słoni dowodzonej przez lorda Nootha. Plemię jest przerażone, a Dug próbuje pokonać lorda, jednak zostaje nieświadomie zabrany do miasta rodem z Epoki Brązu.

Jaskiniowiec przypadkiem trafia na boisko, jednak zostaje rozpoznany i uznany za troglodytę. Zawiera układ z lordem Noothem – jego plemię musi pokonać silną drużyną piłkarską Real Bronzio. Jeśli im się uda, zostaną w dolinie. W przeciwnym przypadku trafią do kamieniołomów.

Czy Dugowi uda się zrobić z jaskiniowców drużynę piłkarską zdolną pokonać gwiazdy futbolu?

Jaskiniowiec – ciekawostki

Jaskiniowiec
Tytuł oryginalny

Early Man

Gatunek

Animacja, Dla dzieci, Przygodowy, Familijny

Kraj produkcji

Francja, Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

25.01.2018

Data polskiej premiery

23.02.2018

Czas trwania

89 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di5p42l
di5p42l
di5p42l