Trwa ładowanie...
dtpo1y1

Jerzy Gruza: Znamy szczegóły pożegnania twórcy "Czterdziestolatka"

Kilka dni temu Polskę obiegła smutna informacja o śmierci wielkiego reżysera. Jerzy Gruza zmarł w wieku 87 lat. Jego bliski przyjaciel poinformował o uroczystościach pogrzebowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Gruza zmarł w wieku 87 lat
Jerzy Gruza zmarł w wieku 87 lat (ONS.pl)
dtpo1y1

Twórca kultowych polskich seriali zmarł z 15 na 16 lutego. O ceremonii pogrzebowej poinformował na Facebooku Wiesław Kowalski, aktor i redaktor naczelny "Teatru dla wszystkich":

"Pogrzeb śp. Jerzego Gruzy odbędzie się w piątek 21 lutego. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Po mszy przejazd na cmentarz Powązki Wojskowe (ul. Powązkowska 43/45). O godzinie 13.00 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych" - przekazał Wiesław Kowalski na Facebooku.

Gruza urodził się w 1932 r. w Warszawie. Po wojnie podjął studia w łódzkiej "filmówce", które ukończył w 1955 r. W 1956 r. otrzymał angaż w Telewizji Polskiej, z którą związany był aż do 1983 r.

dtpo1y1

Zasłynął z takich seriali jaki "Czterdziestolatek" i "Wojna Domowa". Podczas 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał "Platynowe Lwy" za całokształt twórczości. W 2019 r. na festiwalu w Gdyni premierę miał jego film "Dariusz".

Zobacz też: Jerzy Gruza: mistrz komedii. Miał dar do "sklejania różnych opowiastek"

dtpo1y1

Podziel się opinią

Share

dtpo1y1

dtpo1y1