Trwa ładowanie...

Joseph Bologna nie żyje. "Miał piękne życie i piękną śmierć"

Amerykański aktor i scenarzysta nominowany do Oscara zmarł w wieku 82 lat.

Joseph Bologna nie żyje. "Miał piękne życie i piękną śmierć"Źródło: East News
d3g9mrl
d3g9mrl

O śmierci Josepha Bologna poinformowała jego żona, aktorka Renee Taylor, z którą przeżył 52 lata. - Miał piękne życie i piękną śmierć, w pełni wykorzystując ostatnie trzy lata, jakie mu zostały po zdiagnozowaniu raka trzustki – napisała w oświadczeniu.

Taylor podziękowała zespołowi lekarzy, którzy sprawili, że przez ostatnie pół roku, kiedy rak wszedł w najbardziej agresywne stadium, Bologna nie był przykuty do łóżka. Umierający aktor mógł dzięki temu wziąć udział w ceremonii wręczenia nagrody za całokształt twórczości, która odbyła się pod koniec lutego. A także wybrać się z rodziną do ukochanych Włoch i obchodzić 35. rocznicę swojego filmu "Mój najlepszy rok", która przypada na 27 lipca.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Urodzony 30 grudnia 1934 roku na Brooklynie Joseph Bologna był aktorem, scenarzystą i reżyserem, znanym przede wszystkim z ról w filmach: "To cholerne Rio" (1984), "Mój najlepszy rok" (1982) czy "Kobieta w czerni" (1984). Razem ze swoją żoną (na zdjęciu) napisał scenariusz do filmu "Zakochani i inni" (1970), za który oboje byli nominowani do Oscara.

d3g9mrl

Obejrzyj #dziejesiewkulturze: James Cameron rzuca nowe światło na sequele "Avatara":

d3g9mrl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g9mrl