Trwa ładowanie...
kamienie na szaniec
04-10-2013 20:04

''Kamienie na szaniec'' wiosną w kinach [wideo]

Share
''Kamienie na szaniec'' wiosną w kinach [wideo]Źródło: AFP
d3flech

7 marca do kin trafi film *"Kamienie na szaniec". W sieci pojawił się teaser ekranizacji powieści Aleksandra Kamińskiego.*

Bohaterami są trzej młodzi przyjaciele Zośka (Marcel Sabat), Rudy (Tomasz Ziętek) i Alek (Kamil Szeptycki). Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem - przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą "jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do ojczyzny.

Zapowiedź znaleźć można poniżej:

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman. Reżyseruje Robert Gliński.

W filmie występują także Tomasz Ziętek, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Krzysztof Globisz czy Anna Dereszowska.

d3flech
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3flech
d3flech