Trwa ładowanie...

Kinowe hity na weekend: ''Elitarni - ostatnie starcie''

Kinowe hity na weekend: ''Elitarni - ostatnie starcie''Źródło: ITI Cinema
d2ogv8v
d2ogv8v

Jeśli cotygodniowe spędzanie weekendu na kanapie przed telewizorem zaczyna Wam doskwierać, pora ruszyć do kin. W tym tygodniu najciekawiej zapowiadającą się produkcją jest brazylijska mieszanka kina akcji, dramatu i kryminału z korupcją w tle.

Elitarni 2” to kontynuacja nagrodzonego Złotym Niedźwiedziem hitu Jose Padilhi. Pierwowzór filmu to brutalne i dynamiczne kino. Widzowie pokochali ten na poły faszystowski, na poły pro-militarystyczny dramat sensacyjny, bo… nie mieli większego wyboru. Stronniczy, ideologicznie zakłamany pejzaż przeoranej przemocą Brazylii sprytnie manipulował emocjami.

Elitarni - ostatnie starcie” to wciąż ultra-dynamiczna karuzela przemocy, ale… różnicę wyznacza sposób jej portretowania. Rozchwiana kamera uczestniczy w strzelaninach, rejestruje wszechogarniającą niedolę, ale to, co najbardziej mięsiste, pozostaje poza kadrem, w niedopowiedzeniu. Wiecie już jak to wygląda – zdaje się mówić swoim filmem Padilha – teraz zobaczcie skąd się to bierze. Nad padliną zawsze zbiera się zgraja sępów; zgliszcza powstałe po handlarzach narkotyków zajmują sprzedajni gliniarze. Koło się zamyka.

"Zebraliśmy wspaniałą ekipę od efektów specjalnych, w tym m.in. takich specjalistów jak Bruno Van Zeebroeck („Transformers”, „Królestwo”), William Boggs („Spiderman”, „Wrogowie publiczni”) czy Keith Woulard („Dzień Niepodległości”), która pozwoliła dodać realizmu nie tylko scenom akcji, ale również wyglądowi i nastrojowi całej produkcji” – dodaje Padihla. Amerykanie współpracowali z brazylijskimi producentami nad tym, żeby sceny pościgów, wybuchów i strzelaniny były jak najbardziej przekonujące i autentyczne.

By sceny akcji były jak najbardziej realistyczny, producenci oprócz zatrudnienia najlepszych na świecie fachowców od efektów specjalnych, zadbali o szkolenia dla aktorów przeprowadzone przez elitarną jednostkę SWAT oraz amerykańską NASA.

Elitarni – ostatnie starcie” to mistrzowsko zagrane kino akcji. Kojarzone głównie z karnawałem – Rio – stanie się miastem pełnym gniewu. W świecie bez zasad, po dwóch stronach barykady staną oddziały specjalne, dowodzone przez kapitana Nascimento i bezwzględni bossowie ulicznych gangów.

d2ogv8v

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d2ogv8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ogv8v