Trwa ładowanie...

"Kobiety mafii 2": Patryk Vega odpowiedział na zarzuty Słowikowej

- Ja nie dałam panu Vedze prawa, żeby wykorzystywał mnie i moje życie i wycierał sobie nimi swoje brudne buty – mówiła Monika Banasiak w niedawnym wywiadzie. Reżyser "Kobiet mafii 2" wydał w tej sprawie oświadczenie.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Kobiety mafii 2": Patryk Vega odpowiedział na zarzuty Słowikowej
Źródło: East News
du1nhzr

W wywiadzie dla "Wprost" była żona "Słowika" z pruszkowskiej mafii skrytykowała Patryka Vegę za wykorzystanie jej życiowej historii do stworzenia postaci "Spuchniętej Anki". Bohaterkę graną przez Kasię Warnke ze Słowikową łączy m.in. pobyt w areszcie, literacka kariera i aspiracje do bycia celebrytką.

- Ten film godzi w moje dobre imię i jest zagrożeniem dla mojego bezpieczeństwa finansowego – mówiła Banasiak w wywiadzie.

Patryk Vega odniósł się do zarzutów Banasiak na Facebooku, pisząc:

du1nhzr

- W związku z pojawieniem się w mediach negatywnych wypowiedzi pani Moniki Banasiak, pragnę niniejszym poinformować, iż postać "Spuchniętej Anki" z filmu "Kobiety Mafii 2" kategorycznie nie była wzorowana na osobie pani Banasiak.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Bohaterka filmu to osoba przerysowana oraz niezrównoważona psychicznie. Nie jest to realna postać, a jedynie kreacja wymyślona na potrzeby filmu – podkreślił Vega.

W podobnym tonie wypowiadała się wcześniej Słowikowa:

- W żadnym wypadku nie utożsamiam się z bohaterką graną przez panią Katarzyną Warnke. To jest wymyślona nieprawdziwa postać. Ale scenariusz i wiele scen z filmu są skopiowane z mojego życia, o których przecież piszę w swoich książkach – twierdziła w wywiadzie.

Vega, który twierdzi, że nie czytał książek Słowikowej, zwraca uwagę na uniwersalizm historii obu kobiet, "a ewentualne zbieżności wątków są powszechne".

du1nhzr

Reżyser zasugerował, że działanie Banasiak wynika z interesowności, bo zarzuty pojawiły się dopiero po premierze i spektakularnym sukcesie "Kobiet mafii 2".

- Nie zamierzam i nie będę uczestniczyć w promocji osoby pani Moniki Banasiak na gruncie mojego filmu, bo tak postrzegam te medialne wystąpienia, aczkolwiek jeśli zostanę zmuszony do obrony, będę się bronił – zapowiedział Patryk Vega.

"Kobiety mafii 2" weszły do kin 22 lutego. W pierwszy weekend zobaczyło go 373 982 widzów.

Monika Banasiak była żona słynnego bossa, ale po upadku Pruszkowa, sama została oskarżona o kierowanie grupą przestępczą. Dwa i pół roku spędziła w więziennej celi. O swoich przeżyciach opowiedziała m.in. w książkach "Królowa mafii" i "Słowikowa o więzieniach dla kobiet".

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

du1nhzr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1nhzr
du1nhzr