Trwa ładowanie...
d2zmb4y

Kolejna współczesna super-bohaterka. "Kapitan Marvel" na DVD i Blu-ray

"Kapitan Marvel” to już dwudziesty pierwszy film ze świata Marvel Cinematic Universe, tworzonego od ponad dekady filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie wydawnictwa Marvel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W główną rolę wcieliła się Brie Larsson
W główną rolę wcieliła się Brie Larsson (Materiały prasowe)
d2zmb4y

To również jeden z najbardziej dochodowych filmów 2019 r. i pierwsza produkcja opowiadająca o kobiecie-superbohaterce, która zarobiła w kinach ponad miliard dolarów. Obraz, w którym zagrali Brie Larson, Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Jude Law i Annette Bening zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 24 lipca.

Zobacz wideo:

Rok 1995, Hala, stolica galaktycznego Imperium Kree. Vers (Brie Larson), członkini elitarnego oddziału, cierpi z powodu powracających koszmarów sennych. Wojowniczka jest przekonana, że jej przeszłość skrywa jakąś tajemnicę.

Materiały prasowe

Wkrótce, podczas specjalnej akcji ratunkowej na innej planecie, Vers zostaje schwytana przez Skrulli, agresywną rasę zmiennokształtnych kosmitów od dawna pozostających z Kree w stanie wojny. Ich dowódca Talos (Ben Mendelsohn) odkrywa, że Vers najprawdopodobniej pochodzi z Ziemi. Uciekając, udaje się właśnie tam, ścigana przez oddział Skrulli. Jej pojawienie się na Ziemi wzbudza zainteresowanie agentów Nicka Fury’ego (Samuel L. Jackson) i Phila Coulsona (Clark Gregg) i w konsekwencji wplątuje ich w sam środek międzygalaktycznego konfliktu.

d2zmb4y

"Kapitan Marvel” to już 21 produkcja filmowego uniwersum Marvela zamieszkanego przez najpopularniejszych komiksowych superbohaterów Marvela. Obraz wyreżyserowali Anna Boden i Ryan Fleck, a tytułową rolę zagrała w nim uhonorowana Oscarem® Brie Larson ("Pokój”). Obok niej w obsadzie filmu znaleźli się: nominowany do Oscara® Samuel L. Jackson ("Pulp Fiction”), nominowany do Złotego Globu® Ben Mendelsohn ("Mroczny Rycerz powstaje”), nominowany do Oscara® Jude Law (seria "Sherlock Holmes”), nominowana do Oscara® Annette Bening ("American Beauty”) i nominowany do Oscara® Djimon Hounsou ("Strażnicy Galaktyki”).

Materiały prasowe

Film opowiada o przygodach komiksowej superbohaterki powołanej do życia przez Stana Lee i Gene’a Colana. Kapitan Marvel po raz pierwszy pojawiła się w 12 zeszycie komiksowego magazynu "Marvel Super-Heroes” w 1967 r. i bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Przez lata jej biografia i moce były znacząco zmieniane przez innych autorów, a Carol Danvers jest już siódmą postacią noszącą ten przydomek. "Kapitan Marvel” to pierwsza produkcja spod szyldu MCU, której główną bohaterką jest kobieta.

– Uznaliśmy, że już najwyższy czas, żeby przedstawić Kapitan Marvel światu. Jest nie tylko jedną z najpopularniejszych komiksowych superbohaterek, ale również jedną z najpotężniejszych postaci w uniwersum Marvela. Od teraz będzie również jedną z najpoptężniejszych istot w Marvel Cinematic Universe – mówi producent Kevin Feige.

d2zmb4y

– Zawsze mieliśmy silne bohaterki i superbohaterki w naszych filmach. Jednak stworzenie oddzielnej serii filmowej poświęconej superbohaterce było naszym marzeniem od wielu lat – dodaje Feige.

Materiały prasowe

Reżyserię 21 produkcji spod szyldu Marvel Cinematic Universe powierzono Annie Boden i Ryanowi Fleckowi, utalentowanym twórcom popularnych seriali oraz uznanym filmowcom niezależnym. Ta decyzja była swego czasu sporym zaskoczeniem.

– Poszukując twórców, których zapraszamy do współpracy, unikamy schematów. Zależy nam na utalentowanych ludziach, którzy może nigdy wcześniej nie pracowali na planie superprodukcji, ale swoją pracą udowodnili, że są w stanie nakręcić wyjątkowe i oryginalne filmy. Anna Boden i Ryan Flack są takimi właśnie twórcami. Mają na swoim koncie wiele filmów, które nam się podobają, ale jednocześnie potrafią opowiadać wciągające historie – wyjaśnia Kevin Feige.

d2zmb4y

Wyzwaniem dla producentów okazało się znalezienie odpowiedniej aktorki do roli Kapitan Marvel. Oczywiście, zainteresowanie w branży było duże, ale ich wybór padł na Brie Larson, która odebrała Oscara® za rolę w poruszającym dramacie "Pokój”.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że Brie jest zainteresowana rolą w filmie szybko się z nią spotkaliśmy. Wtedy też powiedziała nam, że jest wielką fanką komiksów o Kapitan Marvel. Po tej deklaracji nie mieliśmy już wątpliwości, że znaleźliśmy naszą gwiazdę – wspomina Kevin Feige.

Zobacz zwiastun filmu:

W obsadzie filmu nie zabrakło Samuela L. Jacksona, który wciela się w postać Nicka Fury’ego, późniejszego charyzmatycznego szefa agencji T.A.R.C.Z.A. Tym razem jednak, ponieważ akcja "Kapitan Marvel” dzieje się 20 lat przed wydarzeniami znanymi z innych filmów, jego rola okazała się znacznie większym wyzwaniem.

d2zmb4y

– Przede wszystkim mam teraz oboje oczu i włosy – żartuje Samuel L. Jackson.

– Nick Fury w "Kapitan Marvel” to zupełnie inna postać niż znają ją widzowie, niż ja ją znałem do tej pory. Wciąż jest twardzielem, ale kiedy go poznajemy jest biurokratą, zwykłym urzędnikiem w rządowej agencji. Z filmu "Kapitan Marvel” widzowie dowiedzą się jak stracił oko oraz jakie wydarzenia doprowadziły do tego, że później stanął na czele agencji – dodaje aktor.

Prace na planie filmu "Kapitan Marvel” rozpoczęły się w połowie marca 2018 roku. W sumie ekipa spędziła na planie 75 dni. Zdjęcia realizowano w Sony Studios w Los Angeles oraz w różnych lokacjach w Kalifornii i Luizjanie. Ostatni klaps na planie filmu padł 6 lipca.

Materiały prasowe

Na ekrany amerykańskich i polskich kin superprodukcja "Kapitan Marvel” weszła 8 marca 2019 r., a premierze towarzyszyły entuzjastyczne recenzje krytyków i olbrzymie zainteresowanie widzów. W ciągu zaledwie pierwszego weekendu wyświetlania w USA film zarobił ponad 150 milionów dolarów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły miliard dolarów. Jest to tym samym pierwszy film o superbohaterce, który w notowaniach box office przekroczył barierę miliarda dolarów, drugi najbardziej dochodowy film 2019 r. oraz dziewiąty najbardziej dochodowy film superbohaterski w historii.

d2zmb4y

Kapitan Marvel pojawiła się także w kolejnej produkcji Marvel Studios "Avengers: Koniec gry”, gdzie dołączyła do drużyny Avengers w spektakulanym starciu na śmierć i życie z potężnym Thanosem.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:

• REPORTAŻE: NARODZINY SUPERBOHATERKI, NAJPOTĘŻNIEJSZA SUPERBOHATERKA, HISTORIA NICKA FURY'EGO, DRUŻYNA MARZEŃ, SCRULLOWIE I KREE, KOCIOKWIK
• SCENY NIEWYKORZYSTANE
• GAGI
• KOMENTARZ AUDIO

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

d2zmb4y

Podziel się opinią

Share

d2zmb4y

d2zmb4y