Trwa ładowanie...

Konkurs Filmy o Sztuce na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (21-31 lipca 2016)

Konkurs Filmy o Sztuce na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (21-31 lipca 2016)Źródło: getty
d27fpbj
d27fpbj

Drugi co do ważności konkurs międzynarodowy wrocławskiego festiwalu - Konkurs Filmy o Sztuce - zaprezentuje w tym roku 12 nowatorskich, kreacyjnych filmów dokumentalnych oraz docu-fiction o sztuce, muzyce, kulturze.

Tegorocznym konkursem rządzi „życie towarzyskie i uczuciowe" artystów: Twórcy konkursowych filmów pokazują, jak sztuka zazębia się z życiem codziennym: błahymi wydarzeniami, randkami, zdradami, rodziną, wynajmowaniem mieszkań. Facebookiem, melanżem, problemami pierwszego świata, pracą artystyczną, ale też tą zarobkową – mówi kuratorka tej sekcji Ewa Szabłowska - Uwagę reżyserów przykuwa detal: słowa, rzeczy, odgłosy i ślady. Zanim wnikną one do przestrzeni sztuki i znajdą swoje miejsce w powieściach, obrazach i nagraniach, tworzą codzienną sieć, która składa się na osnowę rzeczywistości. Sieć, po której surfujemy i w którą jednocześnie jesteśmy zaplątani - tak samo jak bohaterowie i twórcy filmów z konkursu o sztuce.

W zestawie konkursowych filmów pojawią portrety wyrazistych, często kontrowersyjnych postaci świata artystycznego, m.in.: Mr Gaga Tomera Heymanna o jednym z najbardziej innowacyjnych współczesnych choreografów Ohadzie Naharinie z Izraela; Chris Burden – portret artysty (reż. Timothy Marrinan, Richard Dewey) o amerykańskim „performerze ekstremalnym”; Piękność Nocy – prawdziwa Grisélidis, autoportret (reż. Marie-Ève de Grave) o zmarłej w 2005 roku niepokornej szwajcarskiej pisarce, malarce i prostytutce; czy uhonorowany nagrodą Casa Rossa Art doc na festiwalu Italian Bellaria Nicola Costantino: artefakt (reż. Natalie Cristiani) o argentyńskiej artystce wizualnej tworzącej sztukę z użyciem własnego ciała.

d27fpbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27fpbj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj