Trwa ładowanie...

"Księga dżungli" rok później

Share
"Księga dżungli" rok później
d1h71rc

Studio Warner Bros. przesunęło o rok premierę filmu "The Jungle Book: Origins".

Dzieło, za którego kamerą staje Andy Serkis trafi do kin 21 października 2017 roku.

- Scenariusz podoba mi się dlatego, że jest bardzo wierny książce Rudyarda Kiplinga - przyznał wcześniej Serkis. - Nie ucieka od mroku. Owszem, dżungla jest rajskim ogrodem i wspaniałym domem dla dorastającego chłopca, ale i miejscem strachu i zagrożenia. Te wszystkie elementy znajdą się w filmie.

d1h71rc

Przypomnijmy, że to historia wychowywanego przez wilki chłopca, Mowgliego. Razem ze swoimi przyjaciółmi - misiem Baloo, panterą Bagheerą oraz pytonem Kaa Mogwli przeżywa różne przygody i stawia czoła groźnemu tygrysowi o imieniu Sher Khan.

Serkis nie tylko zajmie się reżyserią, ale zagra też misia Baloo, Christian Bale ma być panterą, Cate Blanchett usłyszymy jako Kaa, Toma Hollandera jako szakala Tabaqui. Peter Mullan będzie wilkiem o imieniu Akela, Naomi Harris pojawi się jako wilczyca Nisha. Chłopca Mowgliego zagra Rohan Chand.

Callie Kloves napisała scenariusz, a jej ojciec Steve Kloves zajmie się produkcją.

Nie jest to jedyna produkcja na podstawie powieści Kiplinga. 29 października 2015 roku do kin trafi adaptacja w reżyserii Jon Favreau, którą realizuje studio Disneya. Scenariusz napisał Justin Marks.

d1h71rc

Podziel się opinią

Share
d1h71rc
d1h71rc