Kto stoi za postaciami ze Shreka
Film promują gwiazdy, które dubbingują poszczególne postaci. Oto one :
Mike Myers jako Shrek
Komik, który już po raz trzeci użycza głosu sympatycznej postaci zielonego ogra, przyznaje, że czas w dźwiękoszczelnej kabinie upływa mu znacznie szybciej, kiedy ma przy sobie wymyślonych przyjaciół.
Cameron Diaz jako Fiona
Podczas udźwiękowienia trzeciej części przygód zielonego ogra, aktorka zdołała nakłonić producentów do wprowadzenia zmian w scenariuszu. Zmieniono Księżniczkę Fionyę z irytującej zrzędy we wspierającą i niezależną towarzyszkę życia głównego bohatera.
Eddie Murphy jako Osioł
Aktor po raz trzeci już wcieli się w rolę gadającego, irytującego Osła. Jest to niewątpliwie jego najsłynniejszy występ jeśli chodzi o użyczanie głosu postaciom.
Antonio Banderas jako Kot w butach
Zdaniem wielu krytyków, to właśnie bohater o głosie Banderasa był najatrakcyjniejszą postacią drugiej części filmowych perypetii Shreka, Fiony i Osła. Nic więc dziwnego, iż w trzeciej części również zagości.
Justin Timberlake jako Młody Król Artur
W drugiej części przygód Shreka, księżniczka Fiona miała w swoim pokoju nad łóżkiem plakat Sir Justina. Teraz Sir Justin przemienił się w Króla Artura.