Trwa ładowanie...

LEGO DC Super Heroes: Aquaman - Przebudzenie Atlantydy [RECENZJA DVD]

14 grudnia na ekrany polskich kin wejdzie "Aquaman" z Jasonem Momoą w roli tytułowego króla mórz i oceanów. Jeżeli jednak cierpicie na niedostatek filmowych występów z udziałem tego bohatera, warto zwrócić uwagę na najnowszą animację z serii "LEGO DC Super Heroes".

Share
LEGO DC Super Heroes: Aquaman - Przebudzenie Atlantydy [RECENZJA DVD]
Źródło: Materiały prasowe
d8zwu54

Wydana przez Galapagos animacja "Aquaman - Przebudzenie Atlantydy" to kolejna tego typu produkcja, która łączy komiksowe realia z humorem i estetyką kojarzoną z marką Lego. "Klockowe filmy" są standardowo skierowane do młodych widzów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by także starsi fani DC/Lego poznali niesamowite przygody superbohaterów.

Film opowiada o zdetronizowaniu Aquamana przez Orma i jego niespodziewanego sprzymierzeńca, którzy mają jeden, charakterystyczny dla komiksowych łotrów cel. Chcą oczywiście podbić świat, zaczynając od zdobycia władzy nad podwodną krainą. Aby przywrócić status quo, Aquaman łączy siły z pozostałymi członkami Ligi Sprawiedliwości. Wkrótce okazuje się bowiem, że nie tylko złowrogi duet stanowi zagrożenie w tej opowieści.

d8zwu54

Wbrew temu, co może sugerować tytuł, "Aquaman - Przebudzenie Atlantydy" nie jest skoncentrowane na jednej postaci. Scenarzyści poruszyli w filmie wątki całej masy bohaterów i łotrów, więc nawet jeśli ktoś nie przepada za blondwłosym herosem, to nie będzie miał powodów do narzekania.

Aquaman to tylko jeden z wielu bohaterów tego filmu Materiały prasowe
Aquaman to tylko jeden z wielu bohaterów tego filmu Źródło: Materiały prasowe

"LEGO DC Super Heroes: Aquaman - Przebudzenie Atlantydy " to wypełniona akcją, świetnie zrealizowana i zabawna animacja. Pod względem wykonania nie jest to poziom kinowego "Lego Batmana", ale i tak efekty specjalne, dynamiczne walki i świat przedstawiony nie pozostawiają wiele do życzenia.

Jedynym minusem polskiego wydania DVD jest brak jakichkolwiek dodatków. Na płycie znajduje się wyłącznie 74-minutowy film z polskim lektorem, który mogę polecić wszystkim fanom wcześniejszych produkcji z linii "LEGO DC Super Heroes". Film został przetestowany na kilkuletnim miłośniku superbohaterów i duńskich klocków, który nie miał żadnych zastrzeżeń.

Dane techniczne:
Dźwięk Dolby Digital 5.1. Polska wersja językowa (lektor i napisy). Czas trwania: 74 minuty.

d8zwu54

Podziel się opinią

Share
d8zwu54
d8zwu54