Trwa ładowanie...

Leonardo DiCaprio i ''Wielki Gatsby'' na otwarcie festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013

Leonardo DiCaprio i ''Wielki Gatsby'' na otwarcie festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013Źródło: Warner Bros. Entertainment Inc.
d1w4ry7
d1w4ry7

Pokazy legendarnego romansu, hollywoodzkiej megaprodukcji z *Leonardo DiCaprio w roli tytułowej, uświetnią wieczory galowe największego wakacyjnego festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013, które odbędą się 6 lipca, w sobotę, o godzinie 21:30 - równolegle na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach.*

„Wielki Gatsby”, który otworzył tegoroczny festiwal filmowy w Cannes, to nowa ekranizacja jednej z najważniejszych amerykańskich powieści. Tym razem zrealizowana przez, znanego z zamiłowania do blichtru i nieprawdopodobnego wręcz rozmachu, Baza Luhrmanna, reżysera takich hitów jak „Romeo i Julia” czy „Moulin Rouge”. Film opowiada o wielkiej, nieszczęśliwej miłości w czasach prohibicji i gangsterów na tle Nowego Jorku lat 20. ubiegłego wieku. Niesamowita muzyka, scenografia i kostiumy gwarantują wyjątkowe przeżycia podczas projekcji. W Sopocie, na czerwonym dywanie, gości uroczystej gali witać będzie gospodyni wieczoru Patricia Kazadi, a w Zakopanem Omenaa Mensah. Festiwal w Sopocie otworzy Prezydent Miasta Jacek Karnowski, Prezes Zarządu Outdoor Cinema Paweł Adamski oraz Dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska Paweł Patkowski. Wśród gości specjalnych Festiwalu pojawią się m.in. Katarzyna Figura - matka chrzestna Wagonu Filmowego
Orange Kino Letnie w towarzystwie V-ce Prezesa Zarządu PKP Intercity Marcina Celejewskiego, a także Anna Przybylska laureatka Diamentowego Klapsa Filmowego 2012.

W Zakopanem otwarcia dokona Burmistrz Miasta Janusz Majcher w towarzystwie Marii Piskier przedstawicielki Orange i Dyrektora Zakładu Południowego PKP Intercity Grzegorza Szkaradka.

Już po raz trzeci, podczas sopockiej gali, wręczona zostanie nagroda festiwalowa Diamentowy Klaps Filmowy, dla aktora lub aktorki za osobowość wnoszącą do kina pozytywne przesłanie, dostarczające widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. Wyjątkowa, hollywoodzka oprawa i pełna magii projekcja pod gwiazdami sprawią, że sopockie Molo i zakopiańskie Krupówki zamienią się na kilka godzin w filmowe stolice Polski.

d1w4ry7

Tego samego dnia, o godzinie 16.00, w Sopocie, w ogródku kawiarni festiwalowej LET'S ART CAFE, na Molo przy słynnej fontannie, odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej „Zwierzaki świata”, znanej podróżniczki i redaktor naczelnej magazynów „National Geographic Polska” oraz „NGtional c Traveler” - Martyny Wojciechowskiej, która będzie gościem specjalnym wernisażu. Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiają niezwykłych bohaterów, których Martyna spotkała w egzotycznych zakątkach świata podczas swoich licznych podróży na krańce świata. Historie tych spotkań podróżniczka opisała w swojej książce dla dzieci "Zwierzaki świata", którą będzie podpisywać podczas wernisażu.

Wystawa „Zwierzaki świata” towarzyszy festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013 i ma charakter otwarty dla wszystkich spacerujących po sopockim Molo zarówno w dzień, jak i w nocy. Wystawę będzie można oglądać w Sopocie przez cały lipiec, a od 2 sierpnia do końca wakacji również w Zakopanem, przy Górnej Równi Krupowej, na terenie miasteczka filmowego Orange Kino Letnie. Patron wystawy: Roaming Orange Travel, Patroni medialni: Magazyn National Geographic Polska i telewizja TVN, Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Sopotu i Burmistrza Miasta Zakopane, W Sopocie wystawę wspiera LET'S ART CAFE i Kąpielisko Morskie Sopot, W Zakopanem wystawę wspiera Biuro Promocji Miasta Zakopane.

Pełny repertuar oraz szczegółowe informacje o tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć pod adresem www.OrangeKinoLetnie.wp.pl oraz w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony.

d1w4ry7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w4ry7