Trwa ładowanie...

''Lewis And Clark'': Kolejny serial HBO wstrzymany

Share
''Lewis And Clark'': Kolejny serial HBO wstrzymany
d3tctoh

Po dwóch serialach przygotowywanych przez Davida Finchera, stacja HBO zdecydowała się zawiesić kolejny tytuł.

Tym razem została wstrzymana produkcja serialu "Lewis And Clark", w którym w rolach głównych mieli wystąpić Casey Affleck (w roli Meriwethera Lewisa) oraz Matthias Schoenaerts (w roli Williama Clarka).

Przypomnijmy, że produkcja zapowiedziana było jako 6-odcinkowy miniserial. Za podstawę scenariusza posłużyła książka "Undaunted Courage" pióra Stephena E. Ambrose'a - autora, który najczęściej pisze o II wojnie światowej, ale tym razem skoncentrował swoją uwagę na tytułowych podróżnikach. Clark i Lewis żyli na przełomie XVIII i XIX wieku. W historii zapisali się jako dowódcy ekspedycji przez zachodni obszar kontynentu amerykańskiego (1804 - 1806). Wyprawę zlecił sam prezydent Thomas Jefferson.

Reżyserii podjął się John Curran ("Malowany welon"), który również - razem z Michelle Ashford i Edwardem Nortonem - napisał scenariusz. Miniserial produkują Tom Hanks i Brad Pitt.

Stacja HBO podała, że ze względu na różnice artystyczne, z realizacją pożegnali się Curran i autor zdjęć, Rob Hardy. Jak tylko zostanie znaleziony nowy reżyser, produkcja ruszy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3tctoh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tctoh
d3tctoh