Trwa ładowanie...

''Listy do M. 2'' obejrzało już 1 420 000 widzów

''Listy do M. 2'' obejrzało już 1 420 000 widzówŹródło: Kino Świat
dwo399c
dwo399c

* Historyczny rekord na otwarcie, milion widzów po pierwszym tygodniu i rewelacyjna frekwencja po 10 dniach na ekranach! Komedia „Listy do M. 2” w drugi weekend oparła się Bondowi oraz zdeklasowała debiutujące „Igrzyska śmierci", utrzymując status lidera box office. Po drugim weekendzie wyświetlania najpopularniejszy film w Polsce zobaczyło łącznie 1 420 000 widzów. To piąty wynik dekady w kategorii komedia/komedia romantyczna i rezultat lepszy od tych, z jakimi z ekranów schodziły wielkie przeboje „Testosteron”, „Nie kłam, kochanie” oraz „Kochaj i tańcz”.*

Przebojowa komedia TVN, której dystrybutorem jest Kino Świat, potrzebowała zaledwie tygodnia, by znaleźć się w elitarnym klubie polskich „filmów-milionerów”. Takiej dynamiki oglądalności nie miała jeszcze żadna krajowa produkcja w historii. Dla porównania wielki hit „Bogowie” z 2014 roku miał na tym samym etapie o połowę mniejszą widownię, wynosząca niecałe 700 000 widzów. Najszybsze dojście to magicznej cyfry miliona wynosiło dotychczas 17 dni, a notowały je takie tytuły jak „Miasto 44”, „Jesteś Bogiem”, „Och, Karol 2” i „Listy do M". Innym krajowym hitom dużego ekranu, m.in. „W ciemności", „Śluby panieńskie”, czy „Kochaj i tańcz” sztuka ta udawała się średnio po 42 dniach, czyli 6 tygodniach wyświetlania.

dwo399c

Obecny wynik „Listów do M. 2” – blisko 1 420 000 widzów po zaledwie 10 dniach – stanowi już ponad 50% frekwencji „jedynki”. Filmu, który w 2011 roku temu schodził z ekranów z wynikiem blisko 2,6 miliona widzów i statusem najpopularniejszej komedii polskiej i zagranicznej wyświetlanej w polskich kinach w ciągu ostatnich 25 lat! „Listy do M. 2”, notując trzeci (po „Jesteś Bogiem” i „Mieście 44”) wynik w historii dystrybutora Kino Świat, są na dobrej drodze, by wkrótce przebić ten wyczyn!

„Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie.

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska-Żurawska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć).

dwo399c

Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

dwo399c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwo399c