Trwa ładowanie...
d3lpk6p
Aktualności

Lucy Liu prawie zaprzepaściła karierę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lucy Liu prawie zaprzepaściła karierę
d3lpk6p

Niewiele brakowało, by Lucy Liu nie przyjęła propozycji udziału w serialu "Ally McBeal", prawniczym hicie przełomu XX i XXI wieku.

Chociaż na dużym i małym ekranie Liu gości od pierwszej połowy lat 90. minionego wieku, jej kariera nabrała tempa właśnie dzięki roli prawniczki Ling Woo. Aktorka nie przypuszczała, że serial stanie się aż tak popularny.

- Nie miałam pojęcia, że "Ally McBeal" stanie się takim hitem - przyznaje gwiazda. - Zgłosiłam się na casting, ale starałam się o inną, większą rolę. Nie dostałam jej, ale kilka tygodni po przesłuchaniach producenci zaproponowali mi zagranie Woo. Na planie miałam spędzić tylko osiem dni. W tym samym czasie zaproszono mnie również do udziału w spektaklu. Chciałam wystąpić na scenie, ten projekt mnie bardziej interesował - wydawał mi się bardziej artystyczny. Managerka nalegała jednak, żebym zgodziła się na "Ally McBeal". Okazało się, że miała rację. Ten serial zmienił moją karierę.

Serial realizowany był w latach 1997 - 2002. Zdobył kilkadziesiąt nagród, w tym cztery Złote Globy. Liu zagrała w 73 z 112 odcinków. Obecnie gwiazdę możemy podziwiać w innej popularnej produkcji telewizyjnej, serialu kryminalnym "Elementary". Aktorka wciela się w nim w doktor Joan Watson, opiekującą się Sherlockiem Holmesem (Jonny Lee Miller).

d3lpk6p

Podziel się opinią

Share
d3lpk6p
d3lpk6p