Trwa ładowanie...
d4a6i9b

Luke Hemsworth

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Melbourne, Australia

Filmografia:

Westworld () (Ashley Stubbs)

Anomalia (2012) (Agent Elkin)

Sąsiedzi () (Nathan Tyson)

d4a6i9b
Wikimedia Commons 2.0
Źródło: Wikimedia Commons 2.0

Luke Hemsworth (urodzony 5 listopada 1980) jest australijskim aktorem, znanym przede wszystkim z ról Nathana Tysona w serialu telewizyjnym Sąsiedzi (emitowanym od 1985 r.) oraz Ashley'a Stubbsa w superprodukcji HBO: Westworld (emitowanym od 2016 r.).

Luke Hemsworth - życie prywatne

Luke Hemsworth urodził się w Melbourne w Australii jako syn Leonie, nauczycielki angielskiego, oraz Craiga Hemswortha, pracującego jako doradca socjalny. Luke jest starszym bratem Chrisa Hemswortha i Liama Hemswortha, którzy również są aktorami.

Luke Hemsworth - kariera

Hemsworth uczył się gry aktorskiej w National Institute of Dramatic Art. Swoją karierę zaczął od występu w operze mydlanej Sąsiedzi w roli Nathana Tysona. Luke jest głównie telewizyjnym aktorem, pojawił się w takich serialach jak: Przygody w siodle (The Saddle Club), Policjanci z Mt. Thomas (Blue Heelers), Cena życia (All Saints), Niewierni (Satisfaction).

W 2012 roku Luke Hemsworth wystąpił w sześcioodcinkowym miniserialu Bikie Wars: Brothers in arms, jako Gregory „Shadow” Campbell. Aktor zagrał również w australijskim filmie wojennym The 34th Battalion. Ponadto, Hemsworth zagrał główne role w kryminale The Reckoning (2014) oraz w filmie akcji Trzy razy śmierć (2014, Kill me three times).

Obecnie Luke występuje w serialowym hicie science-fiction Westworld, grając wraz takimi gwiazdami, jak:Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a6i9b
d4a6i9b
d4a6i9b