Trwa ładowanie...

Maciej Stuhr laureatem nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane 2017

Podczas uroczystej gali 10. jubileuszowej edycji festiwalu Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane, w Sopocie, nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego odebrał Maciej Stuhr. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, wielokrotnie nominowany do największych nagród, mający na swoim koncie wiele wspaniałych ról.

Share
Maciej Stuhr laureatem nagrody festiwalu Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane 2017Źródło: Outdoor Cinema
d28x9en

Nagroda Diamentowego Klapsa Filmowego została wręczona w sobotni wieczór, w trakcie Gali inaugurującej 10. jubileuszową edycję Festiwalu Visa Kino Letnie SopotZakopane 2017. Festiwalowa publiczność powitała laureata burzą braw.

-* To nagroda dla aktorów wnoszących w polskie kino pozytywne przesłanie, dobrą energię oraz dostarczającym widzom wielu wzruszeń i emocji* – mówi twórca i organizator festiwalu Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema.

Maciej Stuhr z nagrodą Diamentowego Klapsa Filmowego 2017/Outdoor Cinema
Źródło: Maciej Stuhr z nagrodą Diamentowego Klapsa Filmowego 2017/Outdoor Cinema

- W tym roku Diamentowy Klaps Filmowy zostaje przyznany mojemu wielkiemu przyjacielowi i osobie, którą bardzo cenię, jako artystę i człowieka. Aktora, który budzi zachwyt widzów swoimi licznymi talentami, z ogromną pasją, wrażliwością i charyzmą uczestniczy w realizacji najwspanialszych projektów teatralnych i filmowych – powiedziała, związana z festiwalem od wielu lat, Katarzyna Figura, wręczając nagrodę Maciejowi Stuhrowi.

d28x9en

- Jestem bardzo wzruszony Państwa obecnością. Nie wiem, czy Państwo wiecie, że klaps, jako gadżet filmowy odchodzi do historii, ponieważ technika poszła na tyle do przodu, że dźwięk synchronizuje się z filmem na bieżąco i już nie jest potrzebne to charakterystyczne "klapnięcie". Mam nadzieję, że ta chwila przejdzie do historii w naszej pamięci, ale będzie czymś bardziej trwałym od filmowego klapsa – mówił Maciej Stuhr, odbierając nagrodę.

Projekcja festiwalowa w Sopocie, 2 lipca 2017/Outdoor Cinema
Źródło: Projekcja festiwalowa w Sopocie, 2 lipca 2017/Outdoor Cinema

Zadebiutował w "Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego jeszcze jako dziecko i od najmłodszych lat chłonął najlepsze polskie kino. Pochodzi ze znanej aktorskiej rodziny, więc aktorstwo ma w genach. Zaskakuje widzów wciąż nowymi odsłonami swojego aktorskiego talentu. Publiczność kocha go za role w najlepszych polskich komediach: "Poranek Kojota", "Chłopaki nie płaczą" czy "Listy do M." Uwielbiają go także dzieci, które znają jego głos z polskich wersji animowanych hitów, jak np. "Kurczak Mały". Nie boi się również trudnych emocjonalnie ról, jak w filmach "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego czy "33 sceny z życia" Małgorzaty Szumowskiej. Występuje w najważniejszych realizacjach teatralnych współpracując z zespołem Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego.

Turystów i mieszkańców Sopotu powitał Tomasz Raczek, pełniący honory gospodarza gali. Na czerwonym dywanie pojawili się m.in.: laureaci Diamentowego Klapsa Filmowego z ubiegłych lat: Artur Żmijewski, Piotr Adamczyk i Borys Szyc, a także Jerzy Bończak, Wiceprezydent Miasta Sopotu – Marcin Skwierawski oraz Adrian Kurowski – dyrektor Visa w Polsce.

Tomasz Raczek, prowadzący ceremonię otwarcia festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017/Outdoor Cinema
Źródło: Tomasz Raczek, prowadzący ceremonię otwarcia festiwalu Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017/Outdoor Cinema

Gala wręczenia Diamentowego Klapsa otworzyła najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2017. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, nieopodal Krupówek z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie, tuż nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy oglądać można nawet z przycumowanych jachtów.

d28x9en

- Chcemy, aby tegoroczne lato było dla konsumentów odwiedzających Sopot, Zakopane i Giżycko pełne emocji. Program Visa Kina Letniego gwarantuje niezapomniane chwile – oglądanie najlepszych filmów w wyjątkowych okolicznościach jakie zapewnia każda z lokalizacji festiwalu z pewnością przyniesie wszystkim wiele radości. Dodatkową atrakcję stanowić będą działania na rzecz promowania płatności bezgotówkowych z Visa, które przeprowadzimy w każdym z tych miast – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017, projekcja festiwalowa, Miasteczko Filmowe, Zakopane/Outdoor Cinema
Źródło: Visa Kino Letnie Sopot Zakopane 2017, projekcja festiwalowa, Miasteczko Filmowe, Zakopane/Outdoor Cinema

Wejdź na www.Kino.Visa.pl, sprawdź nasz repertuar, głosuj w Plebiscycie Publiczności i wygrywaj atrakcyjne nagrody oraz dowiedz się, gdzie w Sopocie, Zakopanem i Giżycku czekają na Ciebie festiwalowe atrakcje.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo.

Zapraszamy na lato pełne filmowych emocji!

Sponsor tytularny: Visa
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i TVN Fabuła. Patroni medialni: Wirtualna Polska, Radio Zet, Chilli Zet, Empik, Filmweb, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, AMS, Empik Foto.
Sponsor: Bracia Koral. Partnerzy: Astrini Design, Curver, Jawor-Parkiet, Le Coq Sportif. Hotele partnerskie: Hotel Sopot, Nosalowy Dwór, Hotel Tajty. Kino partnerskie: Nowa Fala. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.
Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury.

Najlepszy film Visa Kino Letnie "z perspektywy 40-latka":

d28x9en
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28x9en
d28x9en