Trwa ładowanie...
d2oh448

''Maestra'': Erin Cressida Wilson specjalistką od kobiecych thrillerów

Share
''Maestra'': Erin Cressida Wilson specjalistką od kobiecych thrillerów
Źródło: mat. dystrybutora
d2oh448

Autorka scenariusza thrillera "Girl On The Train", Erin Cressida Wilson, zajmie się przeniesieniem na duży ekran powieści "Maestra" autorstwa L.S. Hilton.

Erin Cressida Wilson znana jest jako scenarzystka filmów z mocnymi postaciami kobiecymi. Jest autorką m.in. "Sekretarki" z Maggie Gyllenhaal w roli tytułowej, a ostatnio napisała "Girl On The Train", w którym zagrają Emily Blunt, Rebecca Ferguson i Haley Bennett. Scenariusz tego ostatniego oparty jest na bestsellerze Pauli Hawkins i przedstawia losy Rachel, rozwiedzionej alkoholiczki, która codziennie jeździ tym samym pociągiem, mijając po drodze domy na przedmieściach. Swoją uwagę koncentruje codziennie na jednym z takich domów, obserwując przez okno tę samą parę jedzącą śniadanie na tarasie. Z perspektywy Rachel życie Jess i Jasona - tak ich nazywa - jest idealne, w przeciwieństwie do tego, które jeszcze niedawno było jej udziałem. Pewnego dnia Rachel jest świadkiem sceny tak szokującej, że postanawia opowiedzieć policji o tym, co widziała. Wkrótce jednak zaczyna się zastanawiać, czy na pewno była to mądra decyzja.

"Maestra" również będzie adaptacją. Książka L.S. Hilton opowiada o Judith Rashleigh, która za dnia pracuje w prestiżowym londyńskim domu aukcyjnym, a nocą - w obskurnym barze.

Za produkcję adaptacji odpowiadają prezes TriStar Hannah Minghella oraz Amy Pascal, która ostatnio pracuje przy produkcji nowego filmu z cyklu "Ghostbusters" oraz kolejnej reinkarnacji Spider-Mana.

d2oh448

Podziel się opinią

Share
d2oh448
d2oh448