Widok grobu przyprawia o smutek. Od pogrzebu minęły 4 lata
Pod koniec września minęły cztery lata od śmierci Magdaleny Scholl, którą polscy widzowie zapamiętali z roli Bąbla w serialu "Rodzina Leśniewskich". Tydzień później została pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi, gdzie próżno szukać nagrobka z jej nazwiskiem.
Magdalena Scholl-Kalinowska, goszcząc kilka lat przed śmiercią w programie śniadaniowym, mówiła bez żalu, że choć zagrała w ponad 20 filmach i serialach, to wciąż jest Bąblem z "Rodziny Leśniewskich". Udział w popularnym serialu z 1979 r. nie był jej debiutem. Wcześniej zagrała w "Grzesznym żywocie Franciszka Buły" i krótkometrażówce "Najpiękniejszy na świecie".
Aktorstwo porzuciła na studiach na początku lat 90. Skończyła socjologię i przez wiele lat pracowała w gabinecie wojewody w Wydziale Współpracy Krajowej i Zagranicznej. W 2014 r. zadebiutowała jako powieściopisarka. Zmarła 27 września 2019 r. w wieku 49 lat.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odeszli w 2023 roku. Pozostaną w naszej pamięci
Była aktorka została pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi. Spoczęła w grobie rodzinnym, gdzie na starej płycie z trudem można dostrzec nazwisko "Scholl". Magdalena Scholl-Kalinowska została upamiętniona tam wyłącznie na przytwierdzonej obok grobu tabliczce. Poza tym ktoś ustawił jej zdjęcie w ramce.
"Grobu pani Magdaleny szukałem od dawna. Wiedziałem, że jest pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi, ale nie mogłem go odnaleźć. Po kilkukrotnych niepowodzeniach postanowiłem napisać do bliskich pani Magdy i udało się, dostałem wskazówki i w końcu mogłem odwiedzić grób aktorki" - napisał twórca profilu "Zasłużyli na pamięć" na Instagramie, gdzie pojawiły się najnowsze (14.11.2023) zdjęcia miejsca pochówku Magdaleny Scholl.
Trwa ładowanie wpisu: instagram
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.