Trwa ładowanie...

"Mały książę": Piotr Adamczyk o aktorstwie

"Mały książę": Piotr Adamczyk o aktorstwieŹródło: Kino Świat
d1gn0zn
d1gn0zn

Podczas warszawskiej premiery filmu *"Mały Książę" zapytaliśmy Piotra Adamczyka o początki swojej przygody z aktorstwem. Jak się okazuje, aktor marzył o swoim zawodzie już od dzieciństwa.*

- Jeżeli ktoś marzy o jakimkolwiek zawodzie, zawsze wszystkim dzieciom radzę by próbowały od początku, już teraz. Żeby sprawdzały, czy to im pasuje czy nie, zaraz po tym jak zamarzą. - radzi aktor.

"Mały Książę" to wysokobudżetowa adaptacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów. Na pokazie animacji, poza tłumem gości i zaproszonych sław, nie zabrakło gwiazd polskiego dubbingu.

"Mały książę" to historia małej dziewczynki, która zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

d1gn0zn

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową.

Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!

"Mały książę" w kinach od 7 sierpnia.

d1gn0zn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gn0zn