Trwa ładowanie...
d1q4a8n

''Mia Madre'': Reżyser ''Habemus Papam'' opowie o matce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Mia Madre'': Reżyser ''Habemus Papam'' opowie o matce
(Gutek Film)
d1q4a8n

*Nanni Moretti, reżyser "Habemus Papam" i "Pokoju syna", w styczniu rozpocznie zdjęcia do nowego filmu. Obraz zatytułowany "Mia Madre" będzie dopiero drugim w ciągu siedmiu lat pełnometrażowym dziełem włoskiego reżysera.*

Szczegóły produkcji "Mia Madre" trzymane są w tajemnicy, wiadomo jednak, że zdjęcia będą kręcone w Rzymie. Ujawniono również, że zagra w nim sam Nanni Moretti oraz Margherita Buy, która wystąpiła w ostatnich dwóch pełnometrażowych obrazach reżysera. Włoskie media donoszą, że scenariusz "Mia Madre", który wspólnie z Morettim piszą jego dwaj stali współpracownicy, Franceso Poccolo i Valia Santella, będzie częściowy inspirowany biografią 60-letniego reżysera, aktora, scenarzysty i producenta.

Możliwe, że film zostanie pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w przyszłym roku. Nanni Moretti jest częstym gościem we francuskiej stolicy kina. Włoch przewodniczył jury festiwalu w 2012 roku, a rok wcześniej w konkursie głównym pokazał swój ostatni film "Habemus Papam" z Jerzym Stuhrem w jednej z głównych ról. W 2001 roku reżyser otrzymał Złotą Palmę za dramat "Pokój syna", a w sumie w trakcie dotychczasowej kariery prezentował swoje dzieła w Cannes sześciokrotnie.

d1q4a8n

Podziel się opinią

Share

d1q4a8n

d1q4a8n