Mila Kunis o ukrywaniu swojej wiary: "Zawsze wiedziałam, że jestem Żydówką"
Mila Kunis ujawniła, że dorastając, była uczona, by nie mówić o swojej żydowskiej wierze.
Mila Kunis to aktorka doskonale rozpoznawalna w Hollywood. Znacie ją pewnie z takich produkcji jak "Czarny łabędź", "To tylko seks", "Złe mamuśki". Na premierę czeka nowy film z serii "Na noże", hitu z Danielem Craigiem rozwiązującym różne intrygujące zagadki kryminalne - "Wake Up Dead Man: A Knives Out Mystery" (jeszcze czeka na polski tytuł). Pewnie wiele osób już wie, że w dowodzie aktorka miała: Milena Markiwna Kunis. Urodziła się w Czerniowcach, na terenach dawnego w ZSRR. Dziś to Ukraina.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mila Kunis o swojej wierze
Aktorka otworzyła się na temat swojego związku z judaizmem w rozmowie z Noą Tishby w ramach kampanii #BringOnTheLight. Kunis, która wyemigrowała do Los Angeles w wieku ośmiu lat, wyznała, że dorastając, była uczona, by nie mówić o swojej wierze. "Zawsze wiedziałam, że jestem Żydówką, ale powiedziano mi, żeby nigdy o tym nie mówić" - przyznała.
Pomimo amerykańskiego stylu życia, jej ukraińskie korzenie i żydowska tożsamość miały znaczący wpływ na jej życie osobiste i zawodowe. Ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie, dorastała bez możliwości praktykowania judaizmu i rozmów o swoich przekonaniach.
"Byłam wychowywana jako Żydówka kulturowa, więc dla mnie to kultura, a kiedy miałam dzieci, one bardzo identyfikowały się z aspektem religijnym" - dodała aktorka.
Kunis odkryła na nowo swoje żydowskie dziedzictwo po ślubie z Ashtonem Kutcherem. Para zdecydowała się wychowywać dzieci w duchu judaizmu, dzięki czemu aktorka mogła głębiej połączyć się z tą częścią swojej tożsamości. Ashton, który przyjął judaizm z wyboru, stał się jej przewodnikiem po wierze.
W rozmowie z izraelską dziennikarką Milą Tishby, Kunis opowiadała o wyzwaniach związanych z ukrywaniem swojej tożsamości. Aktorka uznaje, że "poczucie winy" to jeden z bardziej żydowskich elementów kultury, który towarzyszy jej od dziecka. Dzięki tym doświadczeniom dzieli się teraz swoją historią, inspirując innych do akceptacji własnej tożsamości.
Największe rozczarowanie roku? A największa beka mijającego 2024 r.? Wybieramy porażki i sukcesy w świecie filmu i seriali. Lista jest długa i kontrowersyjna, jak to w "Clickbaicie". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: