Trwa ładowanie...

''Minionki'' największym hitem lata

United International Pictures ujawniło, które filmowe przeboje ostatnich miesięcy cieszyły się największym zainteresowaniem polskich widzów.

''Minionki'' największym hitem lataŹródło: UIP
d18ottf
d18ottf

Wniosek z opublikowanych danych jest prosty: w Polsce do kina chodzi się najczęściej parami lub z rodziną. Animowaną komedię „Minionki” wytwórni Universal obejrzało w Polsce 1 637 307 widzów. Obraz jest najchętniej oglądanym filmem lata 2015 roku w naszym kraju. Tym samym „Minionki” pobiły kinowy wynik „Pingwinów z Madagaskaru”, na które w Polsce wybrało się 1 633 877 widzów.

„Minionki” zajmują obecnie w Polsce drugą pozycję na liście najchętniej oglądanych filmów 2015 roku. Wyprzedza je jedynie inny przebój wytwórni Universal – „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, który w polskich kinach obejrzało ponad 1,8 miliona widzów. Pozycja trzecie należy do wspomnianych wyżej "Pingwinów z Madagaskaru", których frekwencja w stosunku do "Minionków" była niższa o niecałe 4 tysiące. Na całym świecie „Minionki” zarobiły już ponad miliard dolarów, stając się przedmiotem globalnej fascynacji. A to nie koniec przygód żółtych stworków. Premiera kolejnej części przewidziana jest na 30 czerwca 2017 roku.

d18ottf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ottf