Trwa ładowanie...
mistrz
25-09-2012 15:56

''Mistrz'' w polskich kinach od 16 listopada

''Mistrz'' w polskich kinach od 16 listopadaŹródło: Gutek Film
d33yhrw
d33yhrw

*„Mistrz”, najnowszy film Paula Thomasa Andersona, nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role Joaquina Phoenixa oraz Philipa Seymoura Hoffmana trafi do polskich kin już 16 listopada!*

Długo oczekiwany film twórcy nagrodzonego Oscarami „Aż poleje się krew” oraz „Magnolii" zadebiutował w kinach w USA tydzień temu i pobił frekwencyjne rekordy w trakcie weekendu otwarcia.

„Mistrz” luźno inspirowany życiem L. Rona Hubbarda, twórcy scjentologii, opowiada o powstawaniu nowej religii. Akcja filmu rozgrywa się po zakończeniu II wojny światowej. Trzydziestoletni Freddie Quill (Joaquin Phoenix) po powrocie z wojska ciągle wchodzi w konflikty z prawem. Pewnej nocy przez pomyłkę trafia na pokład statku płynącego z San Francisco do Nowego Jorku, którego właścicielem jest charyzmatyczny pisarz i filozof (Philip Seymour Hoffman), mający ambicje stworzenia nowej religii.

Choć obaj są skrajnie różni, a ich spotkanie zupełnie przypadkowe, Freddie szybko staje się prawą ręką Mistrza, którego kult w bogatych nowojorskich kręgach rośnie z dnia na dzień. Freddie nie tylko bezwarunkowo akceptuje swojego mentora, ale także ślepo wypełnia jego polecenia. Czy posłuszeństwo i uwielbienie mają granice? Czy za wyjątkowym zaufaniem, jakim Mistrz obdarza Freddiego, nie kryje się ukryty cel?

„Mistrz” z muzyką skomponowaną przez Jonny'ego Greenwooda z Radiohead to opowieść o pragnieniu władzy i miłości, a także o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za sensem istnienia.

Polskim dystrybutorem filmu jest firma Gutek Film.

d33yhrw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33yhrw