Trwa ładowanie...
amy adams

''Muppety'': Siła wspólnoty - wywiad z Amy Adams

Share
''Muppety'': Siła wspólnoty - wywiad z Amy Adams
Źródło: ONS.pl
d3hy6tg

*Amy Adams, amerykańska aktorka, trzykrotnie nominowana do Oscara (“Świetlik”, “Wątpliwość”, “Fighter”), którą kojarzymy przede wszystkim z postaciami pełnych życia optymistek. Swą pozycję potwierdziła brawurowym występem w „Zaczarowanej” (2007). Talentem dramatycznym błysnęła w „Wątpliwości” (2008). Od 20 stycznia oglądać ją będziemy w “Muppetach” – kinowej, pełnometrażowej opowieści o przygodach bohaterów wymyślonych przez Jima Hensona i doskonale znanych z małego ekranu.*

Jak to się stało, że dołączyła pani do ekipy „Muppetów” Disneya?

Zaproszenie do udziału w tej produkcji przyszło od Jasona Segela i od Kermita Żaby. Poprosili mnie o przeczytanie scenariusza i spytali, czy przyjęłabym rolę Mary. Na moją pozytywną decyzję znacząco wpłynął Kermit, o czym wolę nie mówić Jasonowi, ponieważ drażni go moja słabość do tej żaby.

Kim jest pani postać?

Mary pochodzi z miejscowości Smalltown w USA. Jest dziewczyną Gary’ego i nauczycielką; prowadzi w szkole zajęcia praktyczno-techniczne. Jest bardzo uzdolniona manualnie i niezwykle sympatyczna. Dzielnie znosi humory Gary’ego oraz jego brata Waltera, który jednocześnie jest najlepszym przyjacielem jej chłopaka. Niekiedy związek dwóch braci wydaje się ważniejszy niż związek Gary’ego i Mary.

d3hy6tg

O czym opowiada film?

Przede wszystkim poznajemy nowego bohatera, Waltera, który jest niesłychanie uroczy. Walter, Gary i Mary wyruszają w podróż do Los Angeles – każde z nich wiąże z tą podróżą własne, odmienne nadzieje. Gdy docierają na miejsce, postanawiają odwiedzić studio Muppetów. Odkrywają, że studio jest w upadku, wręcz na skraju ruiny. Tex Richmond, nikczemny potentat naftowy, planuje je zburzyć, a na jego miejscu rozpocząć wiercenia w poszukiwaniu ropy. Walter odkrywa ten plan. Przyjaciele postanawiają zebrać ponownie zespół Muppetów i wystawić przedstawienie z ich udziałem. I właściwie tu zaczyna się cała przygoda. Fozzie jest w Reno. Kermit zaszył się na odludziu, stając się samotnikiem. Świnka Piggy jest redaktorką mody dla puszystych we francuskim Vogue’u, a Gonzo jest biznesowym magnatem, odnoszącym sukcesy w branży hydraulicznej.

Jak wspomina pani pracę z ekranowym partnerem Jasonem Segelem?

Jason jest bardzo utalentowany i traktuje lalkarstwo i muppety niezwykle poważnie, angażując się w ten projekt całym sobą. Nie tylko dogłębnie zapoznał się z materiałem filmowym, ale wręcz wszedł w ten świat. Widać, że ma sentyment do tych postaci. Jason sprawił, że praca na planie była dla wszystkich prawdziwą zabawą. Emanował radością i poczuciem humoru. Ma masę energii i ciągle nowe pomysły na to, jak można zagrać daną scenę. Myśli, jak sprawić, by stała się śmieszniejsza lub bardziej wzruszająca.

Czy od zawsze była pani fanką Muppetów?

Zawsze bardzo lubiłam filmy pełnometrażowe i seriale telewizyjne z Muppetami oraz ich piosenki. Moim ulubieńcem był Miś Fozzie, zresztą chyba nie tylko moim. Jest słodki, gdy mówi „Waka waka” – zawsze uważałam, że jest po prostu niesamowity. Ma uroczy fioletowy nosek. I ten jego kapelusz włóczęgi! Tak, to chyba kapelusz wywarł na mnie największe wrażenie. I jego niesmaczne dowcipy. Odzwierciedlał marzenia każdego dziecka, które bawiąc się swoimi pluszakami marzy, by nagle do niego przemówiły. A teraz mamy prawdziwe Muppety. Fantastycznie jest mieć przed sobą fizycznie istniejącą postać. To zabrzmi dziwnie, ale z Muppetami łączy mnie bardzo osobista więź.

Jakie przesłanie niosą „Muppety”?

Mam nadzieję, że dorośli ponownie przeżyją magiczne chwile z dzieciństwa, a dzieciaki zapoznają się ze światem Muppetów, który jest światem wielkich możliwości, jakie otwiera przyjaźń. Łatwiej jest dokonywać rzeczy wspólnie, jako grupa, niż zmagać się z przeciwnościami samemu. Uważam, że Muppety ukazują nam piękno marzeń, nadziei, dążenia do wyznaczonego celu i dzielenia tych dążeń z innymi.

d3hy6tg

Rozmawiał Garth Burkhard


**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d3hy6tg

Podziel się opinią

Share
d3hy6tg
d3hy6tg